«Тексти» дослідили, хто з експертів найпопулярніший на українському YouTube
«Тексти» дослідили, хто з експертів найпопулярніший на українському YouTube
Видання «Тексти» проаналізувало український сегмент ютубу щодо участі в ефірі спікерів-експертів. За рік та чотири місяці з початку повномасштабної війни на 40 досліджуваних каналах побувало понад п’ять тисяч таких гостей, підрахували журналісти. З ними згенеровано 58 тисяч «експертних відео», тобто фрагментів, де фігурує прізвище експерта.
Понад 18 тисяч годин контенту за участю експертів користувачі ютубу переглянули 5,2 млрд разів.
Найбільшою популярністю гостьових редакторів користувався військовий аналітик Олег Жданов. Він є лідером за кількістю відео, їхньою тривалістю, загальною кількістю переглядів із великим відривом від інших. Жданов фігурує у понад 4300 відео загальною тривалістю 1486 годин. «Це майже 62 доби безперервного мовлення, або пів року щоденних ефірів по вісім годин без вихідних і свят», — підрахували автори дослідження. Загальна кількість переглядів відео за участю експерта-рекордсмена — понад 608 мільйонів.
Велику кількість згадок у вітчизняному ютуб-ефірі мають Дмитро Гордон, Олексій Арестович і Марк Фейгін. Проте згадки Гордона і Фейгіна більшою мірою пов’язані не з їхніми коментарями як експертів, а з роллю ведучих. «“Популярність” же Арестовича в першій частині досліджуваного періоду — це наслідок його статусу “офіційного коментатора”, тож у загальному заліку показники цих трьох фігурантів не враховуються», — пояснюють журналісти.
Другий після Жданова за кількістю відвідувань ефірів — військовий експерт Роман Світан — має вдвічі менший показник: 2218 відео. На третьому місці — російський політолог Андрій Піонтковський (1328 відео). Відео Світана переглянули 281 млн разів, Піонтковського — 297 млн разів.
На перших 15 фігурантів за кількістю відео припадає половина переглядів від усієї бази в понад п’ять тисяч експертів.
«Популярні експерти не надто зважають на політичне забарвлення власників каналів, які їх запрошують. Тож отримати свою частку трафіку за рахунок окремих персоналій можуть і провладні, і опозиційні, і проросійські ютубери», — зауважують автори дослідження.
Багато каналів, за їхніми словами, отримують додатковий трафік за рахунок перезаливання відео з інших джерел. Найбільше канали тиражують відео Олега Жданова, ефіри Марка Фейгіна і огляди Майкла Накі, а також програми каналу опозиційних росіян «Утро февраля», який фінансує Ілля Пономарьов.
Повний текст дослідження можна побачити тут.
Раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, що «Тексти» проаналізували, як змінилася риторика Путіна про Україну, Захід та православ’я за роки правління.
Також ми писали про те, що «Тексти» виявили суттєве збільшення торгівлі між Росією та Іраном за супутниковими знімками.
Фото: 24 канал