Музей історії України у Другій світовій війні перейменують на Національний музей війни за незалежність

Музей історії України у Другій світовій війні перейменують на Національний музей війни за незалежність

31 Липня 2023
1078
31 Липня 2023
15:07

Музей історії України у Другій світовій війні перейменують на Національний музей війни за незалежність

1078
Процес перейменування вже перейшов зі стадії декларацій у юридичну площину, заявив в ефірі «Українського радіо» гендиректор музею Юрій Савчук.
Музей історії України у Другій світовій війні перейменують на Національний музей війни за незалежність
Музей історії України у Другій світовій війні перейменують на Національний музей війни за незалежність

Національний музей історії України у Другій світовій війні, розташований у Києві, перейменують на Національний музей війни за незалежність. Про це повідомив в ефірі «Українського радіо» генеральний директор музею Юрій Савчук.

«Ми боремося за те, щоб наш музей став місцем пам'яті у сучасній російсько-українській війні, музеєм про героїзм українського народу, а також місцем пам'яті, вшанування нашої перемоги — і не лише України, а всього вільного демократичного світу. Але ми говоримо про війну за незалежність не тільки щодо сучасної українсько-російської війни, а ми говоримо про війну за незалежність впродовж 20–21 століть — від проголошення першої незалежності у 1918 році Четвертим універсалом до сучасних днів», — сказав Юрій Савчук. 

Він не зміг відповісти на запитання, коли саме відбудеться перейменування, однак наголосив, що процес уже перейшов зі стадії декларацій у юридичну площину.

«Спочатку має відбутися Вчена рада. Далі ми вже надіслали інформацію до Міністерства культури і інформаційної політики. Потім має відбутися певна процедура, погодження. Але це вже процес. Він перейшов зі стадії декларативного або дискусійного у юридичну колію. Вченою Радою Національного музею історії України у Другій світовій війні було ухвалено одноголосне рішення у складі членів Вченої ради, а також запрошених гостей. І ми надіслали відповідні запити з інформацією до провідних інституцій у сфері політики пам'яті — Інституту національної пам'яті та Інституту історії України Національної академії наук. Тобто є ініціатива і назва, створена у музеї, викликана музейним досвідом, новим осмисленням місії музею», — пояснив Юрій Савчук. 

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що монумент «Батьківщина-мати», розташований на території Національного музею історії України у Другій світовій війні, планують перейменувати на «Україну-мати». Гендиректор музею висловлював в ефірі «Українського радіо» сподівання, що Міністерство культури та інформаційної політики ухвалить відповідне рішення напередодні 24 серпня — Дня Незалежності України.

2022 року Міністерство культури та інформаційної політики в застосунку «Дія» провело опитування, щоб з’ясувати, що українці хочуть бачити на щиті столичного монумента «Батьківщина-мати» замість герба СРСР. За даними опитування, 85% тих, хто взяв у ньому участь (а це 780 тисяч людей), хочуть замінити символіку СРСР на державний герб України тризуб. 

У травні цього року тодішній міністр культури Ткаченко повідомив, що підготовчі роботи із заміни радянського герба на тризуб уже розпочалися.

Директор Українського інституту сталевих конструкцій Олександр Шимановський повідомив, що будівельні та монтажні роботи із заміни герба на монументі загалом коштуватимуть приблизно 36 млн грн.

За оцінками експертів, декомунізація «Батьківщини-матері» має завершитись до Дня Незалежності 2024 року.

13 липня Державна інспекція архітектури та містобудування України (ДІАМ) видала дозвіл на ремонт щита монумента «Батьківщина-мати» в Києві і заміну на ньому радянського герба на національний.

«Радіо Свобода» показало, як закінчують виготовлення герба на щит «Батьківщини-матері».

Фото: Національний музей історії України у Другій світовій війні / фейсбук

 

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1078
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду