Нове медіа для ІТ-ком’юніті: Антон Подлуцький запустив професійне онлайн-видання ProIT
Нове медіа для ІТ-ком’юніті: Антон Подлуцький запустив професійне онлайн-видання ProIT
В Україні з’явилось нове медіа, що фокусується на експертному контенті для ІТ-спільноти. Проєкт назвали ProIT і його засновником став український медіаменеджер, ексголовред «РБК-Україна» та співвласник «КиївВлада» Антон Подлуцький.
У коментарі «Детектору медіа» Антон Подлуцький розповів, що ідея створення проєкту виникла в нього у результаті роздумів про те, що могло б допомогти Україні якомога успішніше розвиватися під час війни та у повоєнний період.
«Я звернув увагу на ту обставину, що саме ІТ-індустрія, якій вдалося у 2022 році зберегти зростання, відіграє останнім часом роль драйвера економічних процесів в країні. Вітчизняному технологічному бізнесу вдається створювати нові робочі місця, підтримувати економіку воюючої країни та її Збройні сили та ще й реалізовувати гуманітарні ініціативи. За результатами минулого року, ІТ-компанії забезпечили валютні надходження до української економіки в розмірі $7,34 млрд. Це найбільший показник за всю історію існування української ІТ-галузі. І досягти його вдалося попри війну», — каже Антон Подлуцький.
За його словами, незважаючи на світову кризу і певний спад ринку в Україні, ця сфера має потужні перспективи: «Наша мета — допомогти розвитку галузі, що стала “цементом” української економіки під час війни та, впевнений, буде рушійною силою нашого розвитку після перемоги».
Другою співзасновницею ProIT виступила Олеся Остафієва — українська підприємиця та медіаменеджерка з 20-річним досвідом у журналістиці. Працювала у ділових виданнях «Экономические известия», «Kyiv Weekly», «Эксперт-Украина». У 2010–2015 роках вона була радницею з PR заступника голови Київської міської державної адміністрації, кураторкою проєкту для ІТ-екосистеми Kyiv City Open Doors.
У відповідь на запитання «Детектора медіа» про те, чи не шкода йому було залишати свій попередній проєкт — «КиївВладу», Подлуцький зауважив, що це видання зостається його улюбленим дітищем, яке він не кидає. «Ба більше, зараз "КиївВлада" також на етапі певних змін. Ми переходимо на нову архітектуру сайту з англомовною версією, запустили тікток-канал, починаємо розвивати ютуб-канал», — розповів медіаменеджер.
Що стосується вузькопрофільності нового видання, яке він створив цього разу, Подлуцький каже: «Профільні видання мене цікавлять достатньо давно. Майже 20 років тому я був головним редактором журналу "Торгове діло" — воно було та й наразі залишається єдиним профільним виданням для ритейлу та про ритейл. Тож для мене профільні видання — це знайома та певним чином улюблена сфера медіа. Та й "КиївВлада" — не зовсім загальнополітичне видання. Воно про громаду та громади з усіма їхніми проблемами соціального, економічного та технічного характеру. Політична складова — хто там з ким у Київраді чи КМДА, Київоблраді чи, наприклад, у Броварській міськраді — це тільки частина нашої роботи в "КиївВладі". Тож для мене ProIT — це не геть новий виклик. Але так, нова сфера, бо IT цілеспрямовано ніколи не займався. Моє завдання в проєкті — більше дивитись і думати про стратегічні напрямки. А менеджмент контенту в безперервному потоці на ProIT — це сфера відповідальності головної редакторки Олесі Остафієвої».
На запитання «Детектора медіа» стосовно конкуренції в цьому медійному сегменті Подлуцький зауважив: «Звісно, конкуренція тут є. Але ми її не боїмося. Наша стратегія — працювати з викликами і завданнями, які наразі є на вістрі світового IT, з боку саме програмістів. Тобто, ми створюємо формат, ближчий до b2b. Саме такий підхід наразі не дуже розвинутий в українських IT-медіа, тому ми вбачаємо в цьому нашу особливість і, відповідно, конкуренту відмінність».
За словами головної редакторки ProIT Олесі Остафієвої, команда відкрита до співпраці з усіма українськими ІТ-компаніями. Зараз ведуться перемовини щодо співпраці з найбільшими гравцями галузі в Україні, адже саме в них сконцентровані найкращі фахівці, які й можуть ділитися експертизою.
Задля більшого стимулу для блогерів-айтівців у виданні розробили преміальну систему: автори найкращих експертних статей, які наберуть більше 50 тисяч унікальних відвідувачів з України, отримають винагороду — 50 тисяч гривень.
Читайте також:
-
Україна представила 12 стартапів на технологічній виставці CES 2023 у Лас-Вегасі
-
На Київщині запрацювала IT-пасіка українсько-польських розробників AmoHive
-
Дев'ять українських стартапів презентували на цьогорічному Web Summit у Бразилії
-
Український Headway потрапив до переліку найкращих компаній з цифрового навчання
-
Український протез став одним із винаходів року та вийшов на обкладинці Tіme
-
Google запускає безоплатний онлайн-курс для українських стартаперів
-
Український стартап синтезував голос молодого Дарта Вейдера для Disney
-
Мінцифри дослідила, як війна вплинула на українські стартапи
-
Держава підтримає стартапи українців у сфері IT — Денис Шмигаль
Фото: ProIT