Литва продовжить транслювати Українське радіо у середньохвильовому діапазоні зі своєї території
Литва продовжить транслювати Українське радіо у середньохвильовому діапазоні зі своєї території
Литва продовжить радіомовлення у середньохвильовому діапазоні на територію України, яке вона здійснювала за власною ініціативою з квітня 2022 року через передавач на своїй території. Про це повідомляє литовський національний мовник LRT.
Сьогодні, 21 червня, уряд країни ухвалив рішення, проєкт якого внесло Міністерство транспорту та зв’язку Литви, запропонувавши продовжити мовлення до 2024 року.
Як зазначається в листі відомства, нестабільна робота електроенергетичної системи в Україні вкрай ускладнює, а подекуди унеможливлює безперебійне забезпечення радіомовлення. Це особливо актуально в районах, які були деокуповані і мають майже зруйновану інфраструктуру.
«Ворог цілеспрямовано обстрілює українські передавачі та активно застосовує засоби радіоелектронної боротьби, щоб ізолювати громадян, які все ще проживають на окупованих територіях, від джерел інформації. Радіомовлення залишається єдиним джерелом достовірної та оперативної інформації для громадян в умовах окупації, де активно поширюється російська пропаганда та дезінформація», — наголошують у Мінтрансзв’язку Литви.
За даними відомства, радіопрограми Національної телерадіокомпанії України та інших клієнтів на частоті 1386 кілогерц (кГц) можна почути на відстані понад 1000 кілометрів від Литви. Це дає можливість українському населенню отримувати об'єктивну інформацію від української влади за допомогою автомагнітол, AM/FM-приймачів, аналогових і цифрових приймачів.
Радіопередачі на окуповані території України з Литви здійснює акціонерне товариство «Литовський центр радіо і телебачення». Однак у зв’язку з подорожчанням електроенергії ця компанія не в змозі продовжувати ретрансляцію власним коштом і просить дозволу уряду компенсувати, принаймні частково, понесені витрати.
Торік витрати центру, які він оплатив з власних коштів, склали понад 50 000 євро. На обслуговування радіомовлення у средньохвильовому діапазоні на тимчасово окуповані території України до 2024 року центру знадобиться ще 170,13 тисячі євро. Мінфін країни готовий виділити таку суму після відповідного рішення уряду Литви.
Читайте також:
-
У Литві блокуватимуть IP-адреси, що дають доступ до підсанкційних російських телеканалів
-
Журналісти десятка ЗМІ розвідали плани Кремля щодо впливу на країни Балтії
-
Литовський журнал визнав захисників Маріуполя та України «Людьми року у світі»
Фото: Т. Урбеліоніс / BNS