Видавництво «Віхола» відмовляється від подальшої співпраці зі Спартаком Субботою
Видавництво «Віхола» відмовляється від подальшої співпраці зі Спартаком Субботою
Видавництво «Віхола» оголосило про те, що не продовжуватиме співпрацю зі Спартаком Субботою.
У 2021 році «Віхола» видало книгу «психотерапевта з когнітивно-поведінкової терапії, дослідника у галузі психічного здоров’я, психотерапії та психіатрії» Спартака Субботи «Припини це. Як розпізнати насильство та протидіяти йому». З того часу тираж книги не раз додруковували через високий попит на неї.
«Друзі, ми прийняли рішення не продовжувати співпрацю зі Спартаком Субботою. Ми не додруковуватимемо нові тиражі книжки «Припини це», а також не будемо видавати нову книжку автора. Наразі ми працюємо над тим, аби владнати усі технічні та юридичні аспекти припинення нашої співпраці. Дякуємо за ваші коментарі, запитання та слова підтримки», — йдеться в офіційному повідомленні видавництва.
Таке рішення видавництво ухвалило на тлі нещодавнього скандалу. 11 квітня онлайн-медіа «Свідомі» опублікувало розслідування психотерапевта Іллі Полудьонного про відомого експерта у галузі психології Спартака Субботу. Факти, які наводить автор розслідування, свідчать, що Субота нібито вдається до брехні, аби вибудовувати та підтримувати імідж досвідченого фахівця-психотерапевта.
Полудьонний наводить факти, які свідчать про наступне:
- протягом майже пʼяти років Спартак Суббота публічно позиціонував себе як кандидат психологічних наук, не маючи цього ступеня
- Суббота не має медичної освіти, не є психіатром і медичним психологом, як зазвичай презентує себе
- як подкастер Суббота поширює антинаукову інформацію
- порушував професійну етику
«Детектор медіа» звернувся по коментар до Спартака Субботи, але на момент публікації цієї новини не отримав від нього відповіді.
Тим часом герой розслідування опублікував в Instagram свою позицію щодо оприлюднених фактів. «Це не перший хейт, з яким я стикаюсь. Це нормально, це буде й далі, я це просто переживу… Але що я хочу сказати — що я не дозволю ображати людей, не дозволю ображати свою аудиторію, не дозволю її обзивати, робити висновки щодо людей, які мене слухають, дивляться, яким я подобаюсь…», — написав Суббота.
«Детектор медіа» ознайомився із повною версією розслідування Іллі Полудьонного і, своєю чергою, вважає за потрібне зазначити, що у цьому матеріалі ми не знайшли жодних образ на адресу аудиторії, якій ЗМІ транслювали думки та оцінки Спартака Субботи.
Також на розслідування Іллі Полудьонного зреагувало видання «Українська правда», для якого Суббота у 2019-2021 роках писав колонки. «"УП" та "УП. Життя" дійсно публікували колонки Спартака Субботи, у яких він представлявся як психотерапевт і науковий керівник Інституту когнітивного моделювання. Однак публікації Спартака не виходили у нас з червня 2021 року, і він ніколи не був експертом наших редакційних матеріалів», — зауважує видання і додає, що намагається зв’язатися зі Спартаком Субботою, щоб отримати його коментар.
«Детектор медіа» також у минулому опублікував одну колонку Субботи. Наша редакція наразі вирішила прибрати цей текст з сайту і дочекатися прояснення ситуації.
Фото: Спартак Суббота / Facebook; автор фото обкладинки: Alla Chornolutska