Олександр Бурмагін: Нацрада та члени робочої групи вже підготували близько 30 підзаконних актів, що регулюватимуть діяльність медіа
Олександр Бурмагін: Нацрада та члени робочої групи вже підготували близько 30 підзаконних актів, що регулюватимуть діяльність медіа
Член Національної ради з питань телерадіомовлення та член робочої групи Олександр Бурмагін під час зустрічі правозахисного клубу на тему «Закон про медіа: чого чекати українським ЗМІ?» повідомив, що для впровадження закону «Про медіа» наразі вже підготовлено близько 30 підзаконних актів.
За його словами, згодом документи оприлюднять для обговорення, яке триватиме місяць.
Бурмагін також сказав, що органи співрегулювання можуть почати створюватися у вересні цього року. А реєстрація онлайн-медіа розпочнеться не раніше травня, уточнив член Нацради з питань телерадіомовлення у коментарі «Детектору медіа».
Раніше заступник голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Валентин Коваль в інтерв’ю «Детектору медіа» повідомив, що онлайн-медіа зможуть податись на реєстрацію до Нацради з 3 квітня.
Всі онлайн-медіа поділятимуться на три групи: зареєстровані медіа, не зареєстровані, але з контактною інформацією на сайті, та анонімні ресурси.
Також під час війни всі друковані видання мають пройти реєстрацію, закон дає на це рік, коли війна скінчиться, реєстрація перестане бути обов’язковою.
Нагадаємо, 31 березня 2023 року набуває чинності закон «Про медіа», який суттєво розширює повноваження Нацради. Зокрема, регулятор буде реєструвати онлайн-видання та друковані медіа.
Також змінюється процедура санкцій, наново формуватиметься список іноземних каналів, дозволених для трансляції, тощо. Частина цих змін набуває чинності навесні, решта до кінця року та в наступні роки. На втілення найбільшої новели закону — співрегулювання — відводиться пів року.
Закон «Про медіа» був ухвалений Верховною Радою 13 грудня 2022 року, його ухвалення є однією з вимог для вступу України до ЄС. 29 грудня закон підписав президент України. Закон набере чинності у кінці березня 2023 року.
Окрім цього, наразі триває підготовка ще двох дотичних законів, які стосуються медіа: про рекламу і про зміни до виборчого законодавства. Обидва законопроєкти вже напрацьовані.
Фото: ГО «Центр громадянських свобод»