Мінкульт щодо посилення контролю за виїздом артистів за кордон: Тепер необхідно мати додаткові документи

Мінкульт щодо посилення контролю за виїздом артистів за кордон: Тепер необхідно мати додаткові документи

13 Березня 2023
2434
13 Березня 2023
12:18

Мінкульт щодо посилення контролю за виїздом артистів за кордон: Тепер необхідно мати додаткові документи

2434
Галина Григоренко, МКІП: Правила доповнилися лише тим, що ми просимо надавати дані про військовий облік чоловіків, які хочуть виїхати — або приписне посвідчення, або військовий квиток, або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного.
Мінкульт щодо посилення контролю за виїздом артистів за кордон: Тепер необхідно мати додаткові документи
Мінкульт щодо посилення контролю за виїздом артистів за кордон: Тепер необхідно мати додаткові документи

Заступниця міністра культури та інформаційної політики Галина Григоренко прокоментувала агенції «Укрінформ» нові вимоги до митців щодо виїзду за кордон.

Раніше міністерство анонсувало більш жорсткий порядок отримання дозволу на тимчасовий виїзд чоловіків за кордон на тлі скандалу з втечею стендап-коміка Андрія Щегеля до Туреччини. 

Однак проти посилення контролю за виїздом виступили українські артисти та митці. До Мінкульту в соцмережах звернулися, зокрема, письменник та музикант Сергій Жадан, гурти Onuka, Kazka та Tvorchi.

«Правила доповнилися лише тим, що ми просимо надавати, згідно з законодавством, дані про військовий облік чоловіків, які хочуть виїхати: або приписне посвідчення, або військовий квиток, або тимчасове посвідчення військовозобов'язаного. Ведення цих документів — обов’язок фізичної особи. І те, що ми зараз додали ці документи до вимог на виїзд, є для нас лише додатковими гарантіями, що людина свідома щодо військового обліку, що вона свідомо просить надати їй можливість виїхати на деякий час задля участі в мистецькому заході, але вона повернеться, тому що в неї є обов’язок перед своєю країною», — зазначила Григоренко.

Вона додала, що «за законодавством ці документи мають і так бути на руках у чоловіків призовного віку, і для більшості заявників подати їх не проблема».

Водночас заступниця міністра наголосила, що МКІП видає лише «лист сприяння» тому чи іншому артисту або групі митців задля тимчасового виїзду за кордон. Остаточне рішення щодо дозволу на виїзд ухвалюють прикордонники під час перевірки.

«Раніше ми могли не вимагати цих документів, оскільки за замовчуванням передбачалося, що люди свідомі, що вони мають ці довідки. Однак, коли дехто скористався цим для уникнення призову до лав ЗСУ, було вирішено додати документи про військовий облік чоловіків до переліку тих, що вимагають наші працівники, щоб далі ухвалювати виважене рішення щодо сприяння виїзду», — зазначила вона.

За словами Григоренко, міністерство інформує осіб, які планують виїхати за кордон, про перелік усіх необхідних довідок у листі-роз’ясненні.

«Ми не надаємо відмов — лише роз'яснення щодо документів, які мають надаватися для розгляду заявок. Якщо людина виносить якесь рішення у публічне поле як відмову МКІП, це означає, що вона не змогла надати всі необхідні документи», — заявила вона.

Міністерство культури та інформаційної політики України подало на затвердження Уряду більш жорсткий порядок отримання дозволу на тимчасовий виїзд чоловіків за кордон. Таке рішення ухвалили після того, як стендап-комік Андрій Щегель виїхав з України до Туреччини та вирішив не повертатися. 

Про це комік розповів у інтерв'ю Романові Скрипіну. Як з'ясувалося, Щегель виїхав до Туреччини попри те, що мав три повістки в армію, оскільки вважає себе «вільною людиною». Отримавши дозвіл від Мінкульту на концертну діяльність в іноземній країні, хлопець вирішив уже не повертатися до України, а натомість «пожити в комфортній психологічній обстановці».

Стосовно українців, які зараз захищають країну на фронті, хлопець відповів: «Я виходжу з того, що це вибір хлопців — гинути. Я щиро співчуваю кожному, хто вимушений зараз боронити Україну, бо він її любить, і щиро співчуваю Україні, що вона переживає найжахливішу трагедію в своїй історії».

Згодом Щегель записав відеозвернення після того, як набули розголосу його висловлювання про втечу з України та «вибір інших — гинути».

Фото: МКІП

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2434
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Ігор
270 дн. тому
А може Ви ще напишите згідно якого закону чи указу порушуються права громадян на вільне переміщення, що гарантовані ст33 Конституції України.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду