Азад Сафаров: «Російська пропаганда дуже добре діє і вміє розкручувати псевдогероїв там, де героїв нема»
Азад Сафаров: «Російська пропаганда дуже добре діє і вміє розкручувати псевдогероїв там, де героїв нема»
У ніч із 12 на 13 березня у Лос-Анджелесі відбулася ювілейна 95-та церемонія вручення нагород премії «Оскар». Цього року серед номінантів була стрічка спільного виробництва Данії, України, Швеції та Фінляндії «Будинок зі скалок» данського кінорежисера Сімона Леренга Вільмонта. Кінокартина боролася за перемогу у номінації «Найкращий документальний фільм», але за результатами голосування членів Американської кіноакадемії нагороду здобула стрічка «Навальний» канадського режисера Деніела Роера.
Другий режисер і лінійний продюсер фільму «Будинок зі скалок» прокоментував цю подію на своїй фейсбук-сторінці: «Друзі, мені дуже шкода, що ми не змогли принести Оскар Україні. Ми дуже хотіли подарувати маленьку радість українцям у ці важкі часи. Ми дуже вірили в це і боролися до останнього. Ми мали виграти не тому, що ми з України, а тому що фільм глибокий, цінний і талановито знятий данським режисером Сімоном Леренгом Вілмонтом і зроблений крутою командою. Але сьогоднішній вечір ще раз довів, що російська пропаганда дуже добре діє і вміє розкручувати псевдогероїв там, де героїв нема. А значить, у нас ще багато роботи».
Від коментарів «Детектору медіа» Азад Сафаров відмовився через різницю у часі (в Лос-Анджелесі зараз пізня ніч) і сильну втому, сказавши, що свій день, коли відбувалася церемонія нагородження, він почав о 6 ранку.
Нагадаємо, про те, що фільм «Будинок зі скалок» отримав номінацію на «Оскар»-2023, стало відомо наприкінці січня.
«Будинок зі скалок» — другий фільм в історії незалежної України, який отримав номінацію на «Оскар». Стрічка створена за підтримки Дежавного агентства України з питань кіно. Це спільний проєкт Данії, Фінляндії, Швеції та України. Українськими співпродюсерками фільму стали Дар’я Бассель і Віка Хоменко, а лінійним продюсером та другим режисером — Азад Сафаров.
Фільм розповідає історію дитячого будинку у нині окупованому Лисичанську. На момент зйомок від лінії фронту його відділяли лише 20 кілометрів. Герої фільму — діти, яких залишили батьки. У притулку вони очікують на свою долю: повернення до старої домівки або ж переїзд до нової. Працівниці притулку дарують дітям моменти радості та спокою і повертають у вже майже втрачене дитинство.
- Читайте також: Переможці «Оскар-2023». Текстова трансляція
Раніше «Будинок зі скалок» отримав одну з найпрестижніших нагород у світі — за «Найкращу режисуру» на кінофестивалі в Санденсі. Також фільм здобув дві нагороди на грецькому кінофестивалі Thessaloniki International Film Festival та перемогу на Ґетеборзькому кінофестивалі у Швеції. В Україні фільм було підтримано Державним агентством України з питань кіно.
З 9 березня «Будинок зі скалок» — в українському кінопрокаті. 12 березня фільм показали в телеефірі каналу «Суспільне Культура».
Як і минулого року, Американська кіноакадемія знову не погодила звернення президента України Володимира Зеленського на врученні премії «Оскар».
Найкращим фільмом 2023 року на церемонії «Оскар» став «Все завжди та водночас» режисерів Дена Квана та Деніела Шайнерта. Він забрав додому сім статуеток, включаючи три з чотирьох акторські нагороди, призи за найкращий сценарій, монтаж і режисерську роботу.
Фото: Азад Сафаров / Facebook