Італійський псевдожурналіст побував у Маріуполі і озвучив тези російської пропаганди — Запорізький центр розслідувань
Італійський псевдожурналіст побував у Маріуполі і озвучив тези російської пропаганди — Запорізький центр розслідувань
Днями російський пропагандист Володимир Соловйов у своєму телеграм-каналі дякував італійцю Андреа Лучіді, який називає себе журналістом, за те, що той «намагається донести до громадян країни правду». Італієць побував у Маріуполі і зняв відео на фоні тамтешніх новобудов.
При цьому Лучіді сказав, що люди, окрім житла, отримали від росіян про 100 тисяч рублів і можливість жити краще, ніж тоді, коли вони перебували під «окупацією “Азова”».
Запорізький центр розслідувань звертає увагу, що, окрім Соловйова, відео, яке зробив італійський «журналіст» поширили тільки «російські ноунейм сайти та “ДНР-івські” сторінки у Вконтактє».
Намагаючись розібратися, хто такий Андреа Лучіді, запорізькі розслідувачі встановили, що людина з таким іменем має облікові записи у різних соцмережах, через які поширює типові для російської пропаганди тези, а також розповідає про свої поїздки по тимчасово окупованим територіям України. Лучіді має профіль в Instagram з майже тисячею підписників, у Twitter (273 читачі), на YouTube (2,8 тисячі підписників), та у телеграмі, де має найбільшу аудиторію — 5,5 тисяч людей. Саме через телеграм чоловік збирає донати на «його роботу в Росії».
Також Запорізький центр розслідувань знайшов публікації Лучіді на російському пропагандистському сайті geopolitika.ru, в яких він викладає історію України англійською, італійською та португальською мовами.
«Росія продовжує штучно створювати видимість того, що вона “асвабадітєльніца” захоплених українських земель. Окрім основних рупорів пропаганди (“Комсомольская правда”, РІА і т.д.), не відмовляються й від “допомоги” іноземців, які, озброївшися камерою, їдуть на окуповані території, де їм спеціально навчені люди показують лише правильні місця, в яких можна зробити вигідні російській пропаганді кадри, а також спілкуються із “правильним” місцевим населенням», — підсумовують запорізькі розслідувачі.
Фото: скриншот