Пішов із життя Дмитро Павличко

Пішов із життя Дмитро Павличко

29 Січня 2023
2685
29 Січня 2023
21:46

Пішов із життя Дмитро Павличко

2685
Український поет помер у віці 93 років
Пішов із життя Дмитро Павличко
Пішов із життя Дмитро Павличко

Герой України, шістдесятник, поет, перекладач, співавтор Декларації про державний суверенітет України помер увечері 29 січня 2023 року. Про це повідомляє «Суспільне Новини» з посиланням на допис у фейсбуці Михайла Сидоржевського, Голови Національної спілки письменників України.

Дмитро Павличко був автором понад десятка поетичних збірок, зокрема, йому належить вірш «Два кольори». Крім цього, Павличко був перекладачам, наприклад, вперше видав українською повне зібрання творів Шекспіра. 

Також Дмитро Павличко тричі обирався народним депутатом Верховної Ради, де у 1990-1994 роках очолював комісію із закордонних справ. Саме йому належить так звана «доктрина Павличка» — прагнення України стати позаблоковою та нейтральною державою. Пізніше був послом України у Словаччині та Польщі. 

У 1944 році гестапівці розстріляли брата майбутнього поета, тож він вирішив приєднатися до УПА. За що у 1945-1946 роках був ув’язнений.

Як громадський діяч, Павличко був першим головою Товариства української мови імені Тараса Шевченка, одним зі засновників Демократичної партії України і Народного Руху України. До 2011 році очолював Українську всесвітню координаційну раду.

У 2004 році отримав звання Героя України.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2685
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду