У Верховній Раді пропонують частково відкрити інформацію про закупівлі в умовах воєнного стану
У Верховній Раді пропонують частково відкрити інформацію про закупівлі в умовах воєнного стану
У Верховній Раді ініціюють законопроєкт щодо частково відкриття інформації про закупівлі в умовах воєнного стану. Про це повідомила заступниця голови комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Мар'яна Безугла за підсумками засідання комітету щодо ймовірної корупції в Міністерстві оборони під час закупівлі послуг харчування для військовослужбовців.
За словами Безуглої, на засіданні члени комітету заслухали керівництво Міністерства оборони, представників Національного антикорупційного бюро, Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України.
«Були представлені контракти. Міністр оборони доповів та пояснив деталі. НАБУ розповіли, що по цьому питанню відкрито кримінальне провадження. ДБР та СБУ розповіли, що по ряду процесів закупівель та постачання харчування тривають розслідування», — написала депутатка.
Також Безугла зазначила, що комітет закликав правоохоронні органи приділити увагу розслідуванням. Вона також додала, що депутати ознайомляться з фірмами — постачальниками харчування для ЗСУ.
Крім того, за її словами, комітет інтенсифікує заходи парламентського контролю щодо інших напрямів оборонних закупівель в комітеті. Зокрема, найближчим часом депутати будемо займуться закупівлями озброєння, боєприпасів, речового забезпечення, паливно-мастильних матеріалів тощо.
Нагадаємо, 21 січня 2023 року видання «Дзеркало тижня» опублікувало матеріал журналіста Юрія Ніколова «Тилові пацюки Міноборони під час війни «пиляють» на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя». У публікації йшлося про те, що Міністерство оборони нібито закуповує продукти для військових за цінами, значно вищими, ніж у магазинах Києва.
Видання оприлюднило копію угоди вартістю 13,16 мільярда гривень, яку 23 грудня уклало Міністерство оборони на послуги організації харчування у 2023 році військових частин, що перебувають в Полтавській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській і Черкаській областях.
Для порівняння автори матеріалу обрали мережу магазинів «Сільпо» у спальному районі Києва: з’ясувалося, що ціни на продукти в угоді МО у 2-3 рази вищі.
У відповідь Міністерство оборони назвало публікацію «Дзеркала тижня» маніпуляцією та пообіцяло звернутися до СБУ.
Національне антикорупційне бюро заявило, що йому було відомо про ймовірні зловживання Міноборони при закупівлі продуктів харчування для військових ще до того, як цю тему порушило видання «Дзеркало тижня». З-поміж іншого, слідство перевіряє закупівлі на понад 13 млрд грн. Попередня правова кваліфікація – ч.5 ст.191 КК України. Розслідування триває.
Фото: пресслужба президента України