Верховна Рада хоче визнати дії Російської Федерації такими, що посягають на державність України

Верховна Рада хоче визнати дії Російської Федерації такими, що посягають на державність України

11 Січня 2023
1318
11 Січня 2023
13:12

Верховна Рада хоче визнати дії Російської Федерації такими, що посягають на державність України

1318
Серед таких дій, вважають народні депутати, є масована ворожа антидержавницька пропаганда проти народу України та Української держави, яка має ознаки злочину геноциду.
Верховна Рада хоче визнати дії Російської Федерації такими, що посягають на державність України
Верховна Рада хоче визнати дії Російської Федерації такими, що посягають на державність України

Понад 40 народних депутатів зареєстрували проєкт постанови №8335 «Про заяву Верховної Ради України про посягання російської федерації на державність України з метою її знищення».

Відповідно до проекту постанови Верховна Рада хоче визнати рішення та дії політичного та військового керівництва Російської федерації, її збройних сил, інших військових формувань такими, що посягають на державність України, здійснюються з метою знищення українського народу, насильницького позбавлення однією державою іншої її міжнародно-правової суб’єктності, суверенітету та національної державності.

Автори постанови стверджують, що злочинні дії Росії, спрямовані на знищення української національної ідентичності та політичної державності, окрім іншого полягають й у веденні масованої ворожої антидержавницької пропаганди проти народу України та Української держави, яка має ознаки злочину геноциду (заперечення існування народу, його культури, мови; запереченні права народу проживати на території традиційного розселення, закликах до його фізичного знищення).

Верховна Рада планує звернутися до ООН, Європейського парламенту, парламентських асамблей Ради Європи, ОБСЄ, НАТО, урядів та парламентів іноземних держав щодо визнання вчинення Російською федерацією дій, спрямованих на насильницьке позбавлення однією державою іншої її міжнародно-правової суб’єктності, суверенітету та державності, геноцид українського народу, а також злочинів проти людяності та воєнних злочинів на території України – міжнародним злочином, і притягти РФ і насамперед її політичне та військове керівництво до міжнародно-правової відповідальності.

У проєкті постанови йдеться, що міжнародне право не сприймає жодного протиправного застосування сили задля посягання на державність в будь-якому його вигляді. Але, незважаючи на вимоги міжнародно-правових документів, Російська федерація вдалася до масованого застосування збройних сил та інших військових формувань для неспровокованої агресії проти України, невібіркових ракетно-бомбових атак та ядерного шантажу України і всього світу, блокади українських портів та знищення критичної цивільної інфраструктури, здійснює при цьому численні воєнні злочини та злочини проти людяності, у тому числі геноцид Українського народу. «З часів Другої світової війни, коли політику насильницького знищення державності практикували країни гітлерівської осі, Європа більше не знала подібних прикладів», — йдеться у документі.

24 лютого 2022 року Росія розпочала масштабний наступ проти України. ЗСУ та тероборона відбивають атаки російської армії, планомірно звільняючи українські землі від російської окупації.

Росіяни не дотримуються правил ведення війни, обстрілюють ракетами та РСЗВ об'єкти цивільної інфраструктури українських міст та цілеспрямовано вбивають цивільне населення, зокрема дітей та жінок. Воєнні злочини росіян можуть бути кваліфіковані як геноцид українського народу.

Україна звернулася до суду в Гаазі з проханням розслідувати скоєні Росією злочини війни. Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан вже розпочав роботу в Україні.

Фото: пресслужба президента України

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1318
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду