У Білорусі розпочався суд над співробітниками Tut.by

У Білорусі розпочався суд над співробітниками Tut.by

9 Січня 2023
1101

У Білорусі розпочався суд над співробітниками Tut.by

1101
Людмила Чекіна і Марина Золотова — на лаві підсудних.
У Білорусі розпочався суд над співробітниками Tut.by
У Білорусі розпочався суд над співробітниками Tut.by

У понеділок, 9 січня, у Мінську розпочався суд над співробітниками заблокованого білоруським режимом порталу Tut.by, повідомляє «Белсат». Судове засідання проходить у закритому режимі.

Серед обвинувачених: колишній гендиректор Людмила Чекіна, головний редактор Марина Золотова, головний редактор політично-економічного блоку новин Ольга Лойко, редактор Олена Толкачова, юрист Катерина Ткаченко.

Людмилі Чекіній інкримінують «ухилення від сплати податків, розпалювання соціальної ворожнечі, а також поширення матеріалів із закликами до дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Білорусі».

Золотову, Лойко та Толкачову звинувачують у «пособництві ухиленню від сплати податків, розпалюванні соціальної ворожнечі, поширенні матеріалів із закликами до дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Білорусі».

Ткаченко звинувачують у «пособництві ухиленню від сплати податків, активній участі у групових діях, які грубо порушують громадський порядок».

Як повідомляє «Белсат», ще дев'ять фігурантів «справи Tut.by», яких звинувачували у «пособництві в ухиленні від сплати податків», звільнено від кримінальної відповідальності. Вони «визнали» провину, відшкодували збитки, написавши відповідне клопотання на адресу диктатора Олександра Лукашенка.

У травні 2021 року білоруські правоохоронці провели масштабні обшуки в мінському і регіональних офісах Tut.by, обшуки також проводились вдома у головного редактора Марини Золотової, редакторів і журналістів. 

Силовики затримали вдову засновника Tut.by Юрія Зіссера Юлію Чернявську, лише у січні 2022 року Чернявській змінили запобіжний захід і звільнили з-під домашнього арешту.

Загалом було затримано 15 людей, сайт Tut.by на території Білорусі був заблокований, а саме видання де-факто перестало існувати. Також влада визнала всі матеріали і соцмережі Tut.by «екстремістськими». 

У липні 2021 року частина команди Tut.by запустила нове медіа Zerkalo.io.

З 2020 року, після президентських виборів, на яких «переміг» Олександр Лукашенко, у Білорусі тривають репресії. Захід результати цих виборів не визнав.

Влада жорстоко придушила мирні акції протесту та почала кампанію із залякування опозиції та незалежної преси – у Білорусі затримують журналістів, опозиційних політиків, придушують медіа.

24 травня 2021 року самопроголошений президент Лукашенко підписав зміни до законодавства про ЗМІ та масові акції, які суттєво обмежують діяльність журналістів та опозиційних партій. Що передбачають ці зміни, читайте за посиланням.

Фото: sb.by/«Радыё Свабода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1101
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду