МЗС України засудило «вирок» Ірині Данилович в окупованому Криму

МЗС України засудило «вирок» Ірині Данилович в окупованому Криму

29 Грудня 2022
1320
29 Грудня 2022
13:28

МЗС України засудило «вирок» Ірині Данилович в окупованому Криму

1320
Міністерство закликає міжнародну спільноту посилити тиск на Росію.
МЗС України засудило «вирок» Ірині Данилович в окупованому Криму
МЗС України засудило «вирок» Ірині Данилович в окупованому Криму

Міністерство закордонних справ України засудило «вирок» медсестрі і громадянській журналістці Ірині Данилович, яку ув'язнили на сім років в окупованому Криму. Про це повідомили у пресслужбі відомства.

«Ірині Данилович були висунуті абсурдні звинувачення в “незаконному зберіганні вибухових речовин” – вже “традиційний” фейк, який використовує російська окупаційна влада по відношенню до українських активістів», — йдеться у повідомленні.

У МЗС зазначили, що під час перебування в ув’язненні і протягом судового «розгляду справи» фіксувалися «неодноразові випадки застосування» щодо Данилович засобів морального і фізичного тиску, ігнорування необхідності надання медичного догляду.

Генеральна асамблея ООН в Резолюції від 15 грудня цього року щодо ситуації з правами людини в окупованому Криму засудила дії російської окупаційної влади, зокрема і проти Ірини Данилович, нагадали у міністерстві.

«МЗС закликає міжнародну спільноту і партнерів України, у тому числі в рамках “Кримської платформи”, продовжувати чинити тиск на Росію з метою негайного звільнення усіх українських громадян, незаконно ув’язнених окупаційним режимом в Криму та запровадити санкції щодо посадових осіб, причетних до переслідувань громадян України», — додали у міністерстві.

Нагадаємо, окупанти затримали Ірину Данилович 29 квітня по дорозі з Коктебеля у Феодосію, коли вона їхала з роботи. В її будинку в селі Владиславівка під Феодосією провели обшук, вилучили її телефон та ноутбук. 

11 травня Кримська правозахисна група повідомила, що Ірина Данилович перебуває в СІЗО окупованого Сімферополя.

Українські правозахисні організації звернулись до ООН, Ради Європи та їхніх інституцій через викрадення Данилович. Ексомбудсман Людмила Денісова також зверталася до Комісії ООН.

Спершу російські окупанти інкримінували Данилович роботу «з вибуховими "речовинами"». За попередніми обвинуваченнями в незаконному зберіганні вибухівки їй може загрожувати від 6 до 8 років позбавлення волі та штраф до 100 тис. рублів (45 тис. грн).

Окрім цього, погрожуючи вивезти в ліс та використовуючи інші засоби, співробітники ФСБ змусили Данилович підписати чисті аркуши паперу. Щойно журналістка підписала їх, їй повідомили, що в її сумочці знайшли двісті грамів вибухівки. Після цього представники ФСБ відвезли Данілович до «суду» для обрання запобіжного заходу.

11 листопада у «КримSOS» повідомили, що співробітники ФСБ планують висунути Ірині Данилович ще одне обвинувачення у «державній зраді». Покарання за цією статтею 275 Кримінального кодексу РФ передбачає ув’язнення на строк від 12 до 20 років.

15 листопада правозахисні та медійні організації заявили, що судовий процес над громадянською журналісткою Іриною Данилович є політично мотивованим.

22 листопада Ірина Данилович написала листа, у якому розповіла про посилення тиску на неї у кримському СІЗО.

30 листопада на засіданні підконтрольного Росії міського суду Феодосії Данилович заявила, що співробітники ФСБ били її та душили.

28 грудня окупаційний суд Феодосії в Криму засудив її до семи років позбавлення волі за звинуваченням у незаконному зберіганні та виготовленні вибухових речовин.

Своєї вини вона не визнає.

Ірина Данилович працювала медсестрою, була журналісткою, висвітлювала проблеми системи охорони здоров’я в Криму та поширювала інформацію про війну в Україні. До початку повномасштабного вторгнення вона співпрацювала з кількома медійними й правозахисними ініціативами («InЖир-медіа», «Кримський процес») та вела власний проєкт «Кримська медицина без обкладинки», де поширювала інформацію про права медичних працівників.

Фото з особистого архіву Ірини Данилович

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1320
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду