Мирослав Маринович отримав чеську премію «Пам’ять нації»

Мирослав Маринович отримав чеську премію «Пам’ять нації»

21 Листопада 2022
1131
21 Листопада 2022
16:33

Мирослав Маринович отримав чеську премію «Пам’ять нації»

1131
Чеська нагорода українському правозахиснику та радянському політв’язню Мариновичу є «пам’яткою про тоталітаризм, який нині представляє путінська Росія».
Мирослав Маринович отримав чеську премію «Пам’ять нації»
Мирослав Маринович отримав чеську премію «Пам’ять нації»

Український політв’язень часів СРСР, правозахисник, почесний президент Українського ПЕН Мирослав Маринович став лауреатом чеської премії «Пам’ять нації» у 2022 році.

Як повідомили на сайті премії, окрім Мариновича, лауреатами стали: 

  • словацько-чеська дисидентка Анна Шестакова;
  • словацька ув’язнена Марі Гензлова, яка пережила Голокост;
  • чеська ув’язнена Марі Суседкова, яка пережила Голокост;
  • єврей родом зі Словаччини Павло Елі Ваґо, який теж пережив Голокост.

На сайті премії зазначають, що у 2022 році вона є «пам’яткою про тоталітаризм, який нині представляє путінська Росія».

«Нинішня російська агресія в Україні надала нового значення тисячам годин оповідей, які ми записали досі. Але ще до початку війни ми створили відділення “Пам’яті Нації” в Україні і завдяки набутому досвіду були однією з перших чеських організацій, яка почала ефективно допомагати відважним українцям. Однак ще до цього ми записали низку історій від місцевих свідків. Серед них — історія Мирослава Мариновича, який стає п’ятим лауреатом цьогорічної премії “Пам’ять нації”», — зазначають організатори премії.

Премія «Пам’ять нації» — чеська премія, яку з 2010 року присуджує некомерційна компанія Post Bellum. Нагорода спрямована на відзначення тих, хто своїм життям довів, що «честь, свобода і людська гідність — не порожні слова». 

Метою премії є вшанування «свідків, які героїчно поводилися у важку хвилину життя та не зрадили своїх життєвих принципів». Це можуть бути ветерани війни, дисиденти, політв’язні, борці руху опору, переслідувані письменники, представники підпілля, скаути, ті, хто пережив Голокост, та інші.

Мирослав Маринович — член-засновник правозахисної Української Гельсінської групи в 1976 році, колишній політвʼязень радянського режиму, засновник та голова амністійного руху в Україні, публіцист, проректор Українського Католицького Університету у Львові, почесний президент Українського ПЕН.

Нещодавно Мирослав Маринович разом з іншими українськими діячами культури опублікував заяву з протестом проти намагань Держкіно «реорганізувати» Довженко-Центр.

Фото: Paměť národa

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1131
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду