На фестивалі в Каїрі скасували показ фільму «Бачення метелика» про аеророзвідницю на українському фронті
На фестивалі в Каїрі скасували показ фільму «Бачення метелика» про аеророзвідницю на українському фронті
Команда фільму «Бачення метелика» заявила, що Каїрський міжнародний кінофестиваль зняв стрічку із конкурсної програми через урядову цензуру.
Як уточнив «Детектору медіа» режисер картини Максим Наконечний, для показу потрібен державний дозвіл, і він від представників Єгипту не надійшов.
Українські кінематографісти засудили цензуру у мистецтві:
«Не знаємо, що, мабуть, не сподобалось чиновникам: сильний жіночий характер чи "чутливий зміст". Але ми точно знаємо, що цензура — це те, чого не повинно існувати.
Свобода слова — одна з тих цінностей, за яку ми, українці, зараз боремося. Шкода, що ця битва продовжується і в мистецтві. Ми рішуче засуджуємо прояви цензури і ніколи не будемо мовчати про них. Також ми співчуваємо команді кінофестивалю в Каїрі, яка змушена працювати в таких умовах».
Продюсерка фільму Дарія Бассель у своїй заяві порівняла цю ситуацію із «реформуванням» Довженко-Центру. «Жоден фільм буде не потрібен в країні, де влада тотально контролює вашу волю», — зазначила вона у своєму дописі.
«Бачення метелика» — повнометражний дебют кінорежисера Максима Наконечного. Як йдеться в описі фільму, це «жорстка та сюрреалістична історія про жінку-воїна, яка не бажає бути жертвою». Після звільнення з ворожого полону аеророзвідниця Ліля намагається повернутися до свого мирного життя в Україні. Біль і травма через пережите повсякчас виринають на поверхню, ніби уві сні, та щось всередині неї не дозволяє забути, чому вона мусить жити далі.
Співсценаристкою стрічки є Ірина Цілик. Світова прем’єра фільму відбулася в конкурсній програмі «Особливий погляд» Каннського міжнародного кінофестивалю.
Каїрський міжнародний кінофестиваль щороку проходить в столиці Єгипту. Це перший міжнародний кінофестиваль на Близькому Сході і єдиний кінофорум, визнаний Міжнародною федерацією асоціацій кінопродюсерів.