Михайла Ткача на пішохідному переході збила машина, він отримав забої
Михайла Ткача на пішохідному переході збила машина, він отримав забої
Журналіст-розслідувач «Української правди» Михайло Ткач повідомив, що у четвер, 13 жовтня, на пішохідному переході його збила машина.
«Сьогодні вранці на пішохідному переході мене збила машина. Нічого серйозного. Забої. Я не схильний пов'язувати цей випадок з професійною діяльністю, але і водія ВАЗа, який натиснув на газ перед пішохідним і переді мною теж складно зрозуміти. Тому про всяк випадок фіксую це тут. Поліція, швидка працюють як годинник. Дякую», – написав Ткач у фейсбуці.
За його словами, додому до водія знімальної групи прийшли шестеро чоловіків: четверо з них були у військовій формі, двоє – в чорному одязі. Один із них, як розповів Ткач, назвався поліцейським та повідомив, що водій 10 жовтня став винуватцем ДТП і залишив місце пригоди. Чоловіки розпитували дружину водія про те, ким він працює, чи є журналістом, чи працює з Михайлом Ткачем і де розташований офіс журналіста та «Української правди». Донька водія зв'язалась із батьком телефоном, щоб він поговорив із «гостями», але ті одразу пішли.
Михайло Ткач пов'язує цей інцидент зі своєю професійною діяльністю.
«Нещодавно ми зняли матеріал про столичних мажорів, гонщиків, які порушують спокій людей у цей воєнний час, влаштовуючи вуличні перегони. Я напряму пов’язую цей факт зі зйомками та публікацією цього матеріалу і продовженням нашої журналістської діяльності щодо цих гонщиків та їхніх перегонів.
Закликаю правоохоронні органи відреагувати. Ми неодноразово писали заяви про перешкоджання журналістській діяльності, і вони можуть легко встановити, чи дійсно є якісь провадження стосовно цього водія чи це просто спроба залякати мене через людей, з якими ми працюємо», – зазначив журналіст.
Розслідування Михайла Ткача «Форсаж під час війни» вийшло 28 вересня. Після цього журналіст, за його словами, отримав багато анонімних повідомлень та дзвінків.
Комітет захисту журналістів (CPJ) вимагає розслідувати переслідування команди «Української правди» та перешкоджання професійній діяльності Михайла Ткача.
Головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва сказала CPJ, що не було жодної публічної реакції з боку Національної поліції та всіх посадових осіб, відповідальних за реагування на подібні інциденти.
Архівне фото: Mykhailo Tkach/Facebook