Ткаченко: На думку провідних розвідок Україна виграє інформаційну війну, однак я б тут посперечався
Ткаченко: На думку провідних розвідок Україна виграє інформаційну війну, однак я б тут посперечався
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час телемарафону «FreeДом» зауважив, що боротьба з російською пропагандою потребує скоординованих зусиль, Україні та партнерам ще є «над чим працювати».
«Україна виграє в інформаційній війні, на думку світових ЗМІ та провідних розвідувальних агентств. Однак я б із ними посперечався, тому що російські канали представлені й у європейському просторі, а особливо – в азійському просторі та країнах Латинської Америки. Нам ще є з чим боротися», – цитує Ткаченка «Укрінформ».
Ткаченко також заявив, що боротьба із наративами, породженими великим капіталом, потребує скоординованих зусиль – не лише за допомогою спеціалізованих інституцій, таких як Центр стратегічних комунікацій, а й усіх медіа.
«На жаль, сьогодні також координації не відбувається», – вважає міністр.
Водночас очільник МКІП зазначив, що російські наративи є достатньо примітивними: це повторення однієї «дези», перекладання провини на іншу сторону тощо.
«Однак попри очевидність пропагандистських штампів, за широкого фінансування це дає свої плоди. І вільний світ досі інвестує кошти у мовлення російською».
Ткаченко також наголосив, що за позиції російської культури як своєрідної «спецоперації», світова спільнота має відмежуватися від неї, аби не підпадати під вплив пропагандистських меседжів.
«Я вважаю, найперше треба заборонити російським представникам медіа та культури подорожувати вільним світом. Якщо вони так цінують "русский мир" - ведмеді в тайзі або великий Сибір, де подорожують Шойгу та Путін, – це гідне місце для культури, яка несе ілюзію свободи», – сказав він.
Раніше очільник Центру урядового зв'язку Великої Британії Джеремі Флемінг заявив, що Росія програє інформаційну війну в Україні та загалом, на Заході.
Флемінг зазначив, що інформаційні операції Росії виявилися незграбними, а спроби знищити кіберзахист та цифрову інфраструктуру України натрапили на професійну та ефективну протидію українців. Однак Захід не повинен недооцінювати те, як російська дезінформація діє в інших країнах світу.
Фото: Скарбниця Національного музею історії України/Facebook