«Медіа Група Україна» починає звільняти працівників – ЗМІ

«Медіа Група Україна» починає звільняти працівників – ЗМІ

15 Липня 2022
4001
15 Липня 2022
17:47

«Медіа Група Україна» починає звільняти працівників – ЗМІ

4001
В медіагрупі Ріната Ахметова працює 4000 людей.
«Медіа Група Україна» починає звільняти працівників – ЗМІ
«Медіа Група Україна» починає звільняти працівників – ЗМІ

Медіахолдинг «Медіа Група Україна» починає звільняти працівників, кожному обіцяють виплатити від 3 до 12 «довоєнних» окладів залежно від кількості років роботи.  

Про це йдеться у листі директора медіахолдингу Євгенія Бондаренка до працівників, який є у розпорядженні «Бабеля». SCM також гарантує виконання всіх інших фінансових зобов’язань перед колективом «Медіа Групи Україна», включаючи нарахування виплат за невикористані відпустки, повідомляється на сайті SCM.

«На превеликий жаль, ми розпочинаємо прощатися зі співробітниками. У першу чергу це стосуватиметься "четвертої категорії" — це працівники, які станом на 11 липня не були задіяні у виробничих процесах. Попередньо я проговорив з керівниками активів — і вже з понеділка вони, за участі ейчарів, розпочнуть комунікації з керівниками підрозділів», — йдеться в листі.

Як повідомляє «Бабель», медіахолдинг планує продовжувати транслювати національний марафон «Єдині новини», допоки рішення Нацради з телебачення і радіомовлення щодо анулювання ліцензій та відповідне рішення Мінʼюсту не набудуть чинності. Виробництво власних продуктів телеканали холдингу припиняють.

Водночас, за даними «Детектора медіа», канали «Медіа Групи Україна» вийдуть із процесу виробництва національного марафону новин з п'ятниці, 22 липня. Найімовірніше слот МГУ у нацмарафоні отримають «1+1» або «Рада».

«Станом на сьогодні ми поступово випрацьовуємо наш план дій після заяви акціонера. Це вимушений крок, продиктований набранням чинності закону "Про запобігання загрозам національній безпеці, повʼязаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)". Як найбільший приватний інвестор в економіку України Рінат Леонідович неодноразово наголошував, що не був, не є й не буде олігархом. Ми відмовляємося на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій наших каналів. Припинили власне виробництво та мовлення телеканалів «Україна», "Україна 24", "Футбол 1/2/3", "Індиго", "НЛО ТБ". Також анулюємо всі друковані ліцензії, включно з Vogue. Повністю зупинили всі активності нашого ЗМІ "Сьогодні" та всього діджитал-напрямку», — сказано в листі.

Інший учасник медіаринку в коментарі «Бабелю» заявив, що інші медіа групи проти того, щоб «Медіа Група Україна» брала участь у телемарафоні: «Якщо виходиш з проєкту, то будь послідовним».

12 липня SCM Ріната Ахметова розпочав офіційний процес анулювання ліцензій «Медіа Групи Україна». Йдеться про всі державні ліцензії на мовлення та на провайдера програмної послуги, які були отримані МГУ від держави. Всі активи МГУ залишаються в її власності. 

11 липня український бізнесмен Рінат Ахметов повідомив, що його інвестиційна компанія SCM виходить з медійного бізнесу.

Ахметов уточнив, що «Медіа Група Україна» відмовиться на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій каналів і від ліцензій друкованих медіа в Україні, а також припинить діяльність онлайн-медіа МГУ.

Ахметов зазначив, що таке рішення є вимушеним і продиктоване антиолігархічним законом, який набирає чинності.

Медіахолдинг «Медіа Група Україна» об'єднує канали «Україна», «Україна 24», «Футбол 1/2/3», НЛО TV, мультимедійну платформу «Сьогодні», «Новинну Групу Україна» та інші. У березні Forbes повідомив, що Ахметов з початку повномасштабної війни втратив $9,5 млрд, однак зберіг першу сходинку у рейтингу найбагатших українців. Його статки оцінювали у $4,2 млрд.

До повномасштабної війни Forbes оцінював «Медіа Групу Україна» в $200 млн. Виторг медіагрупи в 2021 році – 467 млн грн, консолідований збиток – 936 млн грн.

За інформацією джерел «Детектора медіа», для багатьох навіть у менеджменті медіахолдингу рішення Ахметова стало несподіванкою.

Фото: «Медіа Група Україна» 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4001
Читайте також
12.07.2022 10:49
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
8 016
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду