Україна та Польща підписали Меморандум про співпрацю у сфері телерадіомовлення

Україна та Польща підписали Меморандум про співпрацю у сфері телерадіомовлення

13 Липня 2022
1670
13 Липня 2022
21:06

Україна та Польща підписали Меморандум про співпрацю у сфері телерадіомовлення

1670
Цей документ важливий для партнерства у сфері регулювання телерадіомовлення через підтримку і реалізацію спільних заходів, обмін інформацією і досвідом.
Україна та Польща підписали Меморандум про співпрацю у сфері телерадіомовлення
Україна та Польща підписали Меморандум про співпрацю у сфері телерадіомовлення

13 липня у рамках візиту делегації Національної ради з питань телебачення і радіомовлення до Польщі український і польський регулятори медіагалузі підписали меморандум про співробітництво у сфері телерадіомовлення. Про це повідомляється на сайті Нацради.

Від імені Нацради свій підпис під меморандумом поставила голова органу Ольга Герасим’юк, а від імені Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Польщі – голова KRRiT Вітольд Колодзейський.

Підписання меморандуму про співробітництво стане важливим інструментом співпраці і підтримки польського та українського інформаційного простору, спільного виробництва та обміну в галузі медійного і культурного продукту, переконана Ольга Герасим’юк. Це дасть змогу формувати позитивний імідж Польщі та України, а також краще використати з цією метою потенціал привабливості польської та української культур у контексті європейської приналежності.

Як зазначено в меморандумі, його метою є розвиток співпраці у сфері регулювання телерадіомовлення через підтримку і реалізацію спільних заходів, обмін інформацією і досвідом між національними регуляторними органами Польщі та України. Він сприятиме розширенню можливостей вибору телерадіопрограм для аудиторій обох держав, розвитку аудіовізуальної творчості і створенню умов для такого розвитку.

Співпраця між сторонами відбуватиметься у таких напрямах:

  • сприяння обміну аудіовізуальними послугами та створенню умов для виникнення спільного аудіовізуального продукту;
  • проведення взаємних консультацій та обмін інформацією щодо специфічних секторальних питань та стратегій і механізмів активної співпраці у сфері регулювання телерадіомовлення;
  • обмін спеціалістами й експертами, а також організація візитів і зустрічей;
  • вивчення ролі регуляторних органів держав сторін у забезпеченні розвитку сучасного сектора телерадіомовлення;
  • організація та участь у спільних семінарах, симпозіумах, конференціях, круглих столах у сфері регулювання телерадіомовлення;
  • інші погоджені способи для співробітництва.

Документ набуває чинності з дати його підписання сторонами. Його укладено терміном на п’ять років із автоматичною пролонгацією, допоки одна зі сторін не виявить бажання припинити його дію.

«24 лютого змінило все. Змінило наші народи. Змінило наші країни. Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie – справжній друг пізнається в біді. Знане серед наших народів прислів’я. Україна і Польща обрали один шлях. На ньому ми навчилися розрізняти ворогів і цінувати друзів. Цінувати одне одного і найважливіше – поважати», – сказала Ольга Герасим’юк.

Як вона відзначила, Польща є одним з лідерів не тільки в підтримці України, а й у захисті та просуванні санкцій. Вже 25 лютого Національна рада Польщі з питань телерадіомовлення заборонила російські пропагандистські телеканали.

«Вірю, що лідерство Польщі допоможе на загальноєвропейському рівні затвердити те, що наші народи вже розуміють», – акцентувала Ольга Герасим’юк.

Нагадаємо, підписання меморандуму готувалося навесні цього року. Раніше голова Нацради відзначала допомогу Україні з боку польського медіарегулятора, провайдерів і операторів кабельного ТБ, польських медіа. Зокрема, із реєстру телевізійних програм, що транслюються та поширюються в системі ICT, було вилучено 5 російських телевізійних каналів – RT (Russia Today), RT Documentary, RTR Planet, Soyuz TV, Russia 24.

Фото з сайту Нацради

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1670
Читайте також
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
ANTICORRUPTION
892 дн. тому
Органiзацiї «Реанімаційний Пакет Реформ» і «Антикорупційни й штаб» вийшли із публічними заявами щодо закритого режиму роботи Київради. «Закритість процесу створює низку корупційних ризиків. Вже відомі ситуації під час воєнного стану, коли на закритих засіданнях дерибаниться земля, кошти спрямовуються на свої підприємства та приймаються інші корупційні рішення. Немає жодного дослідження, яке підтверджує, що відомості про час і місце проведення засідання, а також його трансляція створює небезпеку для життя та здоров’я депутатів». Завтра (14.07.2022) у порядку денному стоїть проект рішення про закріплення закритого режиму, недопуску представників громади до роботи ради. Прошу інші громадські організації звернути увагу. Поки йде боротьба з ворогом держави, внутрішній ворог поки перемагає. rpr.org.ua/news/kyivrada-khoche-zatsementuvaty-taiemni-zasidannia-v-rehlamenti/ shtab.net/news/view/kijivrada-xoche-zacementuvati-taemni-zasidannya-v-/ t.me/semenovatut/2169
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду