На саміті G20 міністри закордонних справ відмовилися фотографуватися з Лавровим та нагадали йому про українське зерно — ЗМІ
На саміті G20 міністри закордонних справ відмовилися фотографуватися з Лавровим та нагадали йому про українське зерно — ЗМІ
Саміт керівників зовнішньополітичних відомств «Великої двадцятки» на Балі виявився складним для глави МЗС Росії Сергія Лаврова, повідомляє російська служба ВВС.
Невдовзі після початку форуму з'явилися повідомлення, що міністри закордонних справ G20 відмовилися брати участь з ниму спільній фотосесії. За даними, на які посилається японське агентство «Кіодо», ініціював бойкот державний секретар США Ентоні Блінкен.
Пані міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила: «Я не можу стояти поруч із тим, хто паралельно бомбардує Україну, нападає на дітей, дорослих, мирних жителів. Тому групової фотографії з цього саміту не буде».
Блінкен також виступив із зверненням до Лаврова щодо намагань Росії красти українське зерно. «Звертаюся до наших російських колег: Україна не ваша країна. Її зерно не ваше зерно. Чому ви блокуєте порти? Ви повинні вивільнити шляхи для цього зерна», — сказав держсекретар США.
Під час зустрічі глави МЗС Росії з його індонезійським колегою Ретно Марсуді було чути чиїсь вигуки «коли ви припините війну?» і «чому ви не зупините війну?». Хто саме кричав це, не повідомляється.
Сам Лавров був засмучений таким прийомом на Балі. «"Агресори", "загарбники", "окупанти"... Багато чого ми сьогодні почули. Усі закликали нас припинити цю операцію та досягти мирного врегулювання. Я попросив їх визначитися, чого вони хочуть. Якщо мирних переговорів, то ці переговори зупинила Україна... Якщо Захід хоче переговорів, то йому треба це мати на увазі», — поскаржився він російському інформагентству ТАСС.
Глава МЗС Росії Сергій Лавров достроково залишив саміт «Великої двадцятки» і не взяв участі в офіційному обіді та у вечірній сесії.
За даними Associated Press, учасники G20 під час дводенної зустрічі на Балі не досягли єдиної згоди щодо подолання глобальних наслідків війни РФ в Україні.
Фото: UN Geneva/Flickr