Верховна Рада заборонила проросійські партії в Україні

Верховна Рада заборонила проросійські партії в Україні

3 Травня 2022
2003
3 Травня 2022
15:22

Верховна Рада заборонила проросійські партії в Україні

2003
За заборону проголосували й колишні члени проросійської фракції «ОПЗЖ».
Верховна Рада заборонила проросійські партії в Україні
Верховна Рада заборонила проросійські партії в Україні

Верховна Рада України 3 травня заборонила діяльність проросійських партій. Відповідний законопроєкт №7172-1 підтримали 330 народних депутатів. Про це повідомив у телеграмі нардеп Ярослав Железняк («Голос»).

Він також показав результати голосування по фракціях. За словами Железняка, документ підтримали 17 нардепів вже колишньої проросійської фракції «ОПЗЖ». Зокрема, 12 депутатів із нової групи «Платформа за життя та мир» та ще п'ятеро депутатів з «ОПЗЖ», які є зараз позафракційними. 

19 березня 2022 року стало відомо, що Рада національної безпеки та оборони України вирішила призупинити роботу українських партій, які мають зв’язки з Росією. Серед них «ОПЗЖ», «Партія Шарія», «Наші», «Опозиційний блок», «Ліва опозиція», «Союз лівих сил», «Держава», «Прогресивна соціалістична партія України», «Соціалістична партія України», партія «Соціалісти», «Блок Володимира Сальдо».

8 березня головою політради «Опозиційної платформи — За життя» замість Віктора Медведчука став Юрій Бойко. Державне бюро розслідувань провело обшуки у низки нардепів із «ОПЗЖ» і знайшло зброю. Деякі народні депутати, зокрема Вадим Столар, вийшли зі складу фракції «ОПЗЖ» у Верховній Раді та з фракцій цієї партії у низці місцевих рад.

Закон «Про правовий режим воєнного стану» дає владі право «піднімати питання про заборону діяльності політичних партій, громадських об’єднань, якщо вона спрямована на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров’я населення».

Ілюстрація: t.me/yzheleznyak, «Радіо Свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2003
Читайте також
18.04.2022 15:00
Галина Петренко
«Детектор медіа»
7 592
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду