Верховна Рада запровадила кримінальну відповідальність за фото- та відеозйомку переміщень ЗСУ
Верховна Рада запровадила кримінальну відповідальність за фото- та відеозйомку переміщень ЗСУ
Верховна Рада запровадила кримінальну відповідальність за фото- та відеозйомку переміщень Збройних сил України в умовах воєнного або надзвичайного стану. Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.
Так, Кримінальний кодекс буде доповнено статтею 114-2: «Несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану».
Поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, у тому числі про її переміщення територією України, якщо така інформація не розміщувалася у відкритому доступі Генштабом ЗСУ чи Міноборони України або у офіційних джерелах відповідних відомств країн-партнерів, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, – карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.
Поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості, якщо така інформація не розміщувалася офіційними джерелами у відкритому доступі, карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.
Ці ж дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або з корисливих мотивів, або з метою надання такої інформації державі-агресору, караються позбавленням волі на строк від восьми до дванадцяти років.
- Читайте також: Що категорично заборонено висвітлювати ЗМІ у воєнний час. Роз'яснення головнокомандувача ЗСУ
Чому під час війни вкрай важливо дотримуватись правил обережності з розповсюдженням інформації, читайте в роз'ясненні Генштабу ЗСУ.
Раніше Міноборони закликало українців не публікувати фото та відео переміщення української техніки, а також облич військовослужбовців ЗСУ.
Також Міноборони звертає увагу, що під час війни фатально небезпечно повідомляти про знаходження або відсутність озброєння та військової техніки ЗСУ з прив’язкою до населених пунктів.
Крім того, ЗСУ просять медіаспільноту максимально обмежити публікацію персональних даних українських військовослужбовців, зокрема, офіцерів, виключити фото- та відеофіксацію, поширення у медіа точної територіальної прив’язки бомбосховищ.
21 березня в Україні заборонили вести зйомки як військової техніки, так і об'єктів інфраструктури. Заборонено фіксувати на відео:
- дороги загального користування;
- об'єкти загального призначення;
- об'єкти інфраструктури, блокпости, укріплення;
- розташування, зосередження чи переміщення військових частин (підрозділів) сил оборони.
Ілюстрація: Міноборони України