Прокуратура наполягатиме на домашньому арешті для нападників на журналістів «УП» в Дніпрі
Прокуратура наполягатиме на домашньому арешті для нападників на журналістів «УП» в Дніпрі
Дніпропетровська обласна прокуратура оскаржуватиме рішення суду щодо застосування запобіжного заходу підозрюваним у справі нападу на журналістів «Української правди», йдеться у повідомленні пресслужби.
Щодо двох ухвал суду прокуратура готує апеляційні скарги. Прокуратура наполягатиме на застосуванні відносно двох підозрюваних запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту.
Нагадаємо, трьом підозрюваним у нападі на журналістів «Української правди» Бабушкінський районний суд Дніпра 18 лютого обрав запобіжні заходи.
Дениса Дюга, Станіслава Сєргєєва та Олега Плахотніка відпустили під особисте зобов'язання на два місяці. Дюга підозрюють у перешкоджанні журналістській діяльності, а двох інших — у грабежі (через відбирання телефону). Для Сєргєєва та Плахотнюка прокуратура просила про домашній арешт і буде оскаржувати рішення суду. Особу людини, яка погрожувала ножем оператору, наразі встановлюють.
Напали на знімальну групу керівника департаменту журналістських розслідувань «Української правди» Михайла Ткача 13 лютого 2022 року в Дніпрі. За даними «УП», це охоронці дніпровського бізнесмена Олександра Петровського.
Група з п’яти чоловіків підійшла до оператора Ярослава Бондаренка в аеропорту Дніпра, змусила його розблокувати телефон, погрожуючи ножем, та видалити відео з нього за пів року. За словами Михайла Ткача, нападниками були охоронці бізнесмена Олександра Петровського, який особисто погрожував операторові на місці інциденту.
За даними «УП», поліцейські були свідками нападу, але не затримали чоловіків і не відреагували на те, що відбувається.
У Дніпрі кореспонденти «УП» знімали матеріал про святкування дня народження Ігоря Коломойського. Святкування планувалося у центрі Менора, який має закриту парковку.
За фактом нападу на знімальну групу «УП» у Дніпрі поліція розпочала два кримінальних провадження: перешкоджання професійній діяльності журналістів (ст. 171 ККУ) та погрози або насильство щодо журналістів (ст. 345-1 ККУ).
Фото: «Українська правда»