Чорногорська телекомпанія RTCG перепросила за новину про «напад України на Луганщину»
Чорногорська телекомпанія RTCG перепросила за новину про «напад України на Луганщину»
Державна телекомпанія Чорногорії RTCG перепросила та відредагувала новину, в якій стверджувалось про «напад України на Луганщину» з посиланням на слова бойовиків з окупованих територій.
При цьому в новині зазначалося, що, незважаючи на режим припинення вогню, «Київ сконцентрував половину своїх військ на Донбасі», а «напругу в регіоні підігрівають США та інші країни НАТО, які постачають Україні зброю та військових інструкторів».
Водночас у тексті не було жодної згадки про те, що терористів підтримує та озброює Росія, і вона ж концентрує свої військові сили на кордонах із Україною, створюючи напруження в регіоні. Не було також пояснення, що так звана «ЛНР» є російським квазіутворенням.
«Спірний допис виправлено. Просимо вибачення за упущення, яке виникло в результаті передачі новин агентства. Не соромтеся пропонувати та реагувати на будь-які упущення в майбутньому», – йдеться в повідомленні у твіттері телекомпанії.
Наразі новина на сайті RTCG має заголовок «Під час артобстрілу загинув солдат». Також додано слово «самопроголошена» до назви терористичного угрупування «ЛНР». Водночас матеріал все ще базується на заяві представника бойовиків. Проте із тексту прибрали звинувачення НАТО в посиленні напруги в регіоні.
Раніше Посольство України в Чорногорії обурилося новиною RTCG та вимагало її відредагувати.
Зазначимо, що на сайті державної телекомпанії досі є новини, де Україну звинувачують в «обстрілах Луганська та Донецька», посилаючись на російський ТАСС і без згадок про роль самої Росії в збройному конфлікті. Або розповідають про створення терористами нібито окремої «держави» та «майбутньої правонаступниці України», подають цитати бойовиків з посиланням на російські пропагандистські ресурси – і знову без жодної згадки про причетність Росії, мовляв, «іхтамнєт».
Водночас є у RTCG і новини, подані з позиції України, де вказано, що бойовики на Донбасі є проросійськими: тут і тут.
Ілюстрація: rtcg.me