Центр стратегічних комунікацій знайшов «російський слід» у хакерській атаці на урядові сайти

Центр стратегічних комунікацій знайшов «російський слід» у хакерській атаці на урядові сайти

14 Січня 2022
2362
14 Січня 2022
17:58

Центр стратегічних комунікацій знайшов «російський слід» у хакерській атаці на урядові сайти

2362
На думку фахівців центру, на російських хакерів вказує хронологія поширення новини про кібератаку.
Центр стратегічних комунікацій знайшов «російський слід» у хакерській атаці на урядові сайти
Центр стратегічних комунікацій знайшов «російський слід» у хакерській атаці на урядові сайти

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки знайшов «російський слід» у потужній хакерській атаці на урядові сайти. Фахівці центру припускають, що атака пов’язана з нещодавніми перемовинами США, НАТО та Росії.

«Днями Москва уже відновила військові навчання біля кордонів України. А хакерські дії на українські держоргани також можуть бути частиною цієї психологічної атаки на українців», – говориться в матеріалі центру.

На думку фахівців центру, на «російський слід» вказує хронологія поширення новини про кібератаку. Інформація спочатку з’явилась в соцмережах, далі першими публікаціями серед медіа були «зливні бачки».

А далі її активно поширили уже російські видання:

  • 04:04 – «”Бойтесь”: хакеры взломали сайт Министерства образования Украины» (alternatio.org);
  • 04:14 – «”Бойтесь”: на сайте украинского министерства появились угрозы жителям» (ria.ru);
  • 05:00 – «Хакеры взломали сайт министерства образования Украины» (echo.msk.ru);
  • 05:03 – «”Ждите худшего”: Хакеры взломали сайты украинских министерств и разместили там угрозы» (life.ru);

Вранці новину підхопили українські медіа.

«Приховати "російський слід" мало б використання хакерами згадок про Волинь, ОУН-УПА, Галичину, Полісся та "інші історичні землі". Очевидно, що це зроблено навмисне, аби кинути тінь за хакерську атаку на Польщу: Росія та її проксі давно працюють над тим, аби посварити дві дружні сусідські країни. Адже минуле польсько-українських відносин є чутливою темою. І суперечності щодо трактування деяких подій в Польщі та Україні створюють певні проблеми для сучасної співпраці двох держав у низці сфер».

Масштабна хакерська атака була організована зловмисниками у ніч на 14 січня. Сайти Міністерства освіти та науки, Міністерства закордонних справ, Міністерства у справах ветеранів, Міністерства енергетики, Державної служби з надзвичайних ситуацій та «Дії» зазнали хакерської атаки

На урядових ресурсах було розміщено зображення з текстом українською, російською та польською мовами, який попереджає користувача, що нібито його особисті дані стали публічними, а інформація на комп'ютері знищуються.

Припис, що це «за ОУН УПА, за Галичину, за Полісся та за історичні землі» нібито вказував, що до атаки причетні «польські» хакери. Однак «послання» українцям було написане ламаною польською мовою.

Загалом, хакери атакували близько 70 сайтів органів влади, що стало однією з найпотужніших кібератак за останні роки. СБУ та Держспецзв'язку запевнили, що витоку даних не відбулося.

У грудні 2021 року The New York Times повідомляло, що Росія готує масштабну кібератаку на урядові установи, енергосистему та інші стратегічні галузі економіки України.

За даними видання, США та Велика Британія таємно відправили до України спеціалістів із кібербезпеки для протидії можливій активізації кіберагресії Росії.

Фото: DIMITAR DILKOFF/AFP via Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2362
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду