Росія стягує війська до кордону України і після перемовин Байдена та Путіна – «Голос Америки»

Росія стягує війська до кордону України і після перемовин Байдена та Путіна – «Голос Америки»

21 Грудня 2021
2534
21 Грудня 2021
15:32

Росія стягує війська до кордону України і після перемовин Байдена та Путіна – «Голос Америки»

2534
Передислокація російських військ продовжується незважаючи на попередження США, що Росія заплатить «жахливу ціну» у разі вторгнення в Україну.
Росія стягує війська до кордону України і після перемовин Байдена та Путіна – «Голос Америки»
Росія стягує війська до кордону України і після перемовин Байдена та Путіна – «Голос Америки»

Росія не припиняє нарощувати кількість військ поблизу кордону України і після розмови президентів США Джо Байдена і Росії Володимира Путіна, пише «Голос Америки» з посиланням на джерела.

Передислокація сотень російських танків, гаубиць, самохідної артилерії та десятків тисяч військовослужбовців продовжується незважаючи на попередження Байдена, що Росія заплатить «жахливу ціну» у разі вторгнення в Україну.

За даними Janes, через два дні після розмови президентів мотопіхотні підрозділи з Санкт-Петербурга були передислоковані на схід від Курська, за 100 кілометрів від кордону з Україною.

Через добу після розмови Байдена і Путіна користувач соцмереж опублікував відео, на якому ЗРК «Бук» і бронетехніка прибувають на залізничний вокзал у Воронежі.

Однак американська розвідка вважає, що масштабне вторгнення не є неминучим, адже у росіян зараз відсутні деякі ключові матеріально-технічні засоби, які мали б забезпечити нову атаку проти України.

За приблизними підрахунками, Росія має біля кордонів України від 70 000 до 100 000 військових. Однак за оцінкою західних розвідок, Росія у разі масштабного вторгнення потребуватиме близько 175 000 військовослужбовців.  

7 грудня 2021 року на тлі скупчення російських військ біля кордонів України відбулись переговори у відеоформаті між президентом США Джо Байденом та президентом Росії Володимиром Путіним.

Путін заявив Байдену, що НАТО робить «небезпечні спроби освоєння» України, вступ Києва до Альянсу стане для Росії «червоною лінією». У Білому домі повідомили, що Байден відмовився йти на поступки Путіну щодо перспективи членства України в НАТО.

Також США заявили, що не прийматимуть будь-які спроби Росії провести «червоні лінії» для розширення НАТО. 

9 грудня Байден у телефонному режимі розповів президентові Зеленському про результати його розмови з президентом Путіним.

В 2014 році Росія окупувала Крим та інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій областях, створивши терористичні утворення «ДНР» та «ЛНР». У 2014 і 2015 роках відбулося пряме військове вторгнення армії РФ на територію України з метою військової допомоги бойовикам Донбасу.

1 листопада 2021 року видання Politico оприлюднило нові супутникові фотографії, які, за його даними, підтверджують повідомлення The Washington Post від 30 жовтня про те, що Росія знову накопичує війська і військову техніку на кордоні з Україною. Навесні 2021 року Росія вже демонстративно стягувала велику кількість військовослужбовців та техніки до кордонів України, називаючи це «навчаннями».

10 листопада президент Зеленський повідомив, що західні партнери надали Києву дані про збільшення концентрації військ Росії на кордонах України. Де-факто президент визнав стягування російських військ до кордонів України.

4 грудня видання Bild з посиланням на джерела у західних розвідках опублікувало мапу, згідно з якою ймовірний напад Росії на Україну планується в три етапи на початку 2022 року з метою захоплення до двох третин території, включаючи Київ.

Голова Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Росія готує масштабну військову операцію проти України на кінець січня – початок лютого 2022 року і може завдати удару одразу з кількох напрямків.

Голова МЗС України Дмитро Кулеба висловив думку, що рішення про вторгнення російських військ до України лежить у Кремлі «на столі». Однак зараз немає свідчень, що воно остаточно ухвалене Москвою.

Фото: Минобороны России/Facebook

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2534
Читайте також
24.12.2021 16:23
Галина Петренко
«Детектор медіа»
5 065
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду