Швейцарія видала США бізнесмена Клюшина, який розробив систему моніторингу ЗМІ для російської влади

Швейцарія видала США бізнесмена Клюшина, який розробив систему моніторингу ЗМІ для російської влади

19 Грудня 2021
1932
19 Грудня 2021
14:01

Швейцарія видала США бізнесмена Клюшина, який розробив систему моніторингу ЗМІ для російської влади

1932
Він співпрацював з Адміністрацією президента Росії та надавав їй послуги моніторингу ЗМІ та соцмереж.
Швейцарія видала США бізнесмена Клюшина, який розробив систему моніторингу ЗМІ для російської влади
Швейцарія видала США бізнесмена Клюшина, який розробив систему моніторингу ЗМІ для російської влади

18 грудня російського бізнесмена Владислава Клюшина екстрадували до США. Його звинувачують в інсайдерській торгівлі. Про це повідомило Міністерство юстиції Швейцарії.

Його затримали 21 березня 2021 року за запитом США та наказом Федерального управління юстиції в кантоні Вале. 19 квітня американське посольство в Берні офіційно попросило екстрадувати його в США на підставі двостороннього договору про екстрадицію між країнами. 

Клюшин оскаржував рішення управління юстиції, але суд залишив його в силі. Росія також надсилала запит про екстрадицію, але їй відмовили, пише «Новая газета».

В США його звинувачують у тому, що він разом із кількома спільниками торгував інсайдерською інформацією на десятки мільйонів доларів.

Російське видання «Медуза» пише, що Клюшин є засновником компанії «М13», яка надає послуги моніторингу ЗМІ та соцмереж для адміністрації президента Росії, федеральних міністерств та інших державних органів. Також Клюшина називали колишнім власником політичного телеграм-каналу "Незыгарь".

Нагадаємо, що у травні 2021 року Христо Грозєв під час слухань у Конгресі США повідомив, що за останні сім років Bellingcat викрив більш як півтора десятка злочинів за участю російських спецслужб.

17 березня 2021 року президент США Джо Байден під час інтерв'ю ABC News ствердно відповів на запитання ведучого, чи вважає він Володимира Путіна вбивцею.  

Також Байден пригрозив Росії наслідками на тлі виходу звіту розвідки США про те, що Кремль намагався втрутитись у президентську кампанію-2020 та «очорнити» кандидата від демократів.

Повне відео інтерв'ю за посиланням.

Президент Росії Путін прокоментував слова Байдена дитячою приказкою «хто так обзивається, той сам так називається». 

Наразі Росія веде активну політику з дестабілізації західних демократій, України, Грузії, Молдови, а також країн Балтії. У 2016 році Кремль намагався втрутитись у президентські вибори у США, тоді перемогу отримав республіканець Дональд Трамп. 

Західні розвідки вважають, що російські спецслужби причетні до вбивства опонента Путіна Олександра Литвиненка, отруєння російського опозиціонера Олексія Навального та до замаху на колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки. 

В 2014 році Росія окупувала Крим та інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій областях, створивши терористичні утворення «ДНР» та «ЛНР». У 2014 і 2015 роках відбулося пряме військове вторгнення армії РФ на територію України з метою військової допомоги бойовикам Донбасу.

У липні 2014 року російський ЗРК Бук, який був перекинутий росіянами на непідконтрольну Україні територію Донецької області, знищив пасажирський лайнер Боїнг-777 Малайзійських авіаліній. Загинули 298 осіб.

Кремль заперечує участь Росії у війні на Донбасі, називаючи її «громадянським конфліктом». Росія продовжує підживлювати війну на Донбасі грошима й озброєнням, створивши в окупованих районах повноцінну армію з кадрових російських військових, громадян Росії і місцевих сепаратистів. Жертвами російської агресії стали понад 13 тисяч громадян України. До війни проти України активно залучена і російська пропаганда.

Фото: The Times

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1932
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду