США притримали погоджену військову допомогу Україні – NBC News
Протягом останнього місяця адміністрація президента США Джо Байдена погодила, але відклала надання Україні військової зброї на $200 млн. Про це пише NBC News з посиланням на власні джерела.
Пакет на $200 млн «лежав на столі президента» Байдена близько трьох-чотирьох тижнів. Його підготували через скупчення російських військ біля кордонів України.
Очікувалося, що його затвердять та оприлюднять минулого тижня, але замість цього Білий дім вирішив відкласти цей варіант попри запит Києва на допомогу, розраховуючи на дипломатичні переговори з Росією для досягнення деескалації.
Одне з джерел видання також сказало, що є ще один, «набагато більший», варіант допомоги Україні зброєю у разі вторгнення Росії. Україна додатково попросила у США системи протиповітряної оборони, протикорабельні ракети, більше Javelin'ів, радіолокаційні системи, боєприпаси, модернізовані артилерійські боєприпаси та медичне обладнання.
- Читайте також:
- Відключення від SWIFT, санкції проти держборгу – можлива реакція США в разі нападу Росії на Україну
- США можуть надати Україні нове озброєння та відправити військових радників – CNN
Видання також стверджує, що українська влада спантеличена відкладенням допомоги, адже ще кілька тижнів тому США позитивно відгукнулись на запит України про допомогу. NBC News звернулися по коментар до Білого дому та прессекретаря Зеленського, але відповіді не отримали.
Нагадаємо, що 7 грудня 2021 року на тлі скупчення російських військ біля кордонів України відбулись переговори у відеоформаті між президентом США Джо Байденом та президентом Росії Володимиром Путіним.
Путін заявив Байдену, що НАТО робить «небезпечні спроби освоєння» України, вступ Києва до Альянсу стане для Росії «червоною лінією». У Білому домі повідомили, що Байден відмовився йти на поступки Путіну щодо перспективи членства України в НАТО.
Також США заявили, що не прийматимуть будь-які спроби Росії провести «червоні лінії» для розширення НАТО.
В 2014 році Росія окупувала Крим та інспірувала виступ сепаратистів в Луганській і Донецькій областях, створивши терористичні утворення «ДНР» та «ЛНР». У 2014 і 2015 роках відбулося пряме військове вторгнення армії РФ на територію України з метою військової допомоги бойовикам Донбасу.
1 листопада 2021 року видання Politico оприлюднило нові супутникові фотографії, які, за його даними, підтверджують повідомлення The Washington Post від 30 жовтня про те, що Росія знову накопичує війська і військову техніку на кордоні з Україною. Навесні 2021 року Росія вже демонстративно стягувала велику кількість військовослужбовців та техніки до кордонів України, називаючи це «навчаннями».
10 листопада президент Зеленський повідомив, що західні партнери надали Києву дані про збільшення концентрації військ Росії на кордонах України. Де-факто президент визнав стягування російських військ до кордонів України.
4 грудня видання Bild з посиланням на джерела у західних розвідках опублікувало мапу, згідно з якою ймовірний напад Росії на Україну планується в три етапи на початку 2022 року з метою захоплення до двох третин території, включаючи Київ.
Голова Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що Росія готує масштабну військову операцію проти України на кінець січня – початок лютого 2022 року і може завдати удару одразу з кількох напрямків.
Голова МЗС України Дмитро Кулеба висловив думку, що рішення про вторгнення російських військ до України лежить у Кремлі «на столі». Однак зараз немає свідчень, що воно остаточно ухвалене Москвою.
Фото: Andriy Dubchak / AP