Директор з маркетингу Avon: «Компаніям потрібно перевіряти, чи не створюють вони рекламний контент, що продукує гендерні стереотипи»
Директор з маркетингу Avon: «Компаніям потрібно перевіряти, чи не створюють вони рекламний контент, що продукує гендерні стереотипи»
Директор з маркетингу компанії Avon Володимир Нефедов переконаний, що для того, щоби перевіряти, чи не продукує рекламний контент гендерні стереотипи й не порушує закон «Про рекламу», у компанії, що його виготовляє, мають працювати кілька людей, які передивлятимуться контент і аналізуватимуть його під кількома кутами. Про це він зазначив під час виступу на конгресі MediaForShe.
«У компаніях має бути невидимий борт людей, які фільтруватимуть те, що вона випускає в світ. Зараз компанії продукують чимало контенту, і при таких великих кількостях є ризик, що він не пройде первинну модерацію, — сказав Вододимир Нефедов. — Це дуже важливо, щоби у компаніях працювали дві або три людини, які переглядатимуть все перед випуском».
Він додав, що після ухвалення законопроєкту №3427, який забороняє сексистську рекламу, корпораціям буде непросто й доведеться найняти юристів, які стежитимуть за тим, щоби весь контент на 100% відповідав закону. «Але це добре, тому що створює правильну поведінку. І з плином часу, всі вже знатимуть, як правильно, і юридична підтримка буде не потрібна. Спершу більшості компаній, які потенційно ризикують зі своїм контентом бути поза законом, потрібно буде залучати додатковий юридичний ресурс, тому що експертизи якоїсь зараз, мені здається, немає», — сказав Володимир Нефедов.
Він також зазначив, що Avon вже багато років проповідує принципи гендерної рівності на рекламному ринку. «Наша компанія створює жіноче ком’юніті, яке доводить, що у жінки є можливість побудувати успішну кар’єру. Я переконаний, що бізнес може бути частиною змін у медіа. Три роки тому ми почали ініціативу, яка називається “Сучасна українка”. Ми вирішили зрозуміти, якою є сучасна жінка в Україні: що її турбує, з якими стереотипами та проблемами вона стикається. Для цього ми провели масштабне якісне та кількісне дослідження, й виявили, що багатьом жінкам на шляху до розвитку якраз заважають гендерні стереотипи, — розповів Володимир Нефедов. — За допомогою дослідження ми створили комунікаційну платформу “Що я можу”, мета якої — спонукати українських жінок згадати про свої прагнення, цілі, і показати їм, що вони здатні на більше».
У рамках цієї компанії — «Що я можу», для боротьби із гендерними стереотипами, корпорація разом із українською мисткинею Анною Надудою створили проєкт NOVA — скульптурний маніфест, який можна побачити біля Українського дому. «Це маніфест жінки, яка звільняється від стереотипів і може сказати собі, що вона дійсно може вчиняти так, як їй підказує її судження. Ми зробили відеоролик, який просували як рекламу. Його подивилося багато людей, й завдяки коментарям, ми зрозуміли, наскільки проблема гендерних стереотипів є актуальною. Мені здається, що ми, як компанія, й інші компанії, можемо зробити свій внесок задля подолання гендерної нерівності», — сказав Володимир Нефедов.
Нагадаємо, Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №3427 «Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" щодо протидії дискримінації за ознакою статі». За зміни до закону проголосували 307 нардепів. Тепер у законі «Про рекламу» з’явилися нове визначення дискримінації й розміри штрафів, якими мали б карати рекламників-сексистів.
ООН Жінки в Україні з 2018-го року проводить щорічний HeForShe Congress, який стосується теми гендерної рівності та недискримінації. Цього року HeForShe Congress трансформувався у MediaForShe Congress, під час якого різні гравці медіаіндустрії обговорили свої можливості у боротьбі за гендерну рівність та відповідальність у зміні підходів до репрезентації жінок та створенні недискримінаційного контенту.