Білоруський програміст, який оприлюднив таємний архів з тортурами в російських колоніях, прибув у Францію і запросив політичного притулку (ФОТО)
Білоруський програміст, який оприлюднив таємний архів з тортурами в російських колоніях, прибув у Францію і запросив політичного притулку (ФОТО)
Білоруський програміст Сергій (ім’я змінено), який протягом 8 років ув’язнення в російській колонії збирав свідчення катувань над ув’язненими, прибув у Францію. Про це вчора повідомив засновник правозахисного проєкту Gulagu.net Володимир Осєчкін.
Осєчкін опублікував відео, в якому говорить із Сергієм, коли той вже сидів на борту до Парижу. Сергій розповів, що почуває себе вкрай радісно та безпечно, оскільки в самій Росії його посилено переслідують після того, як він вийшов на свободу та опублікував понад 40 ГБ відеозаписів тортур над ув’язненими в російських колоніях.
Також Осєчкін опублікував фотографію Сергія у Міжнародному аеропорті імені Шарля де Голля. В Парижі Сергій проситиме французьку владу надати йому політичного притулку. Він вже звернувся до поліцейських за допомогою, почавши процедуру отримання притулку.
Нагадаємо, що за даними злитого архіву, в російських колоніях не один рік функціонує ціла система з тортур, в якій беруть участь завербовані спецслужбами ув’язнені, які катують та гвалтують інших ув’язнених. Свої дії «активісти» знімають на відеореєстратори, щоб мати докази та шантажувати жертву: з неї можуть вимагати гроші, а можуть змушувати співпрацювати.
Часто силовики використовували такі практики, щоб вибивати з обвинувачених необхідні їм зізнання й «вішати» на них додаткові справи. Іноді це робить, щоб покарати якогось «ув’язненого».
Сергія протягом 8 років ув'язнення за, як він каже, сфальсифікованою справою, використовували як програміста. Він видав відеореєстратори, тож мав можливість таємно зберігати їх на хмарному сховищі та флешках.
Адміністрація колоній також знала про такі процедури. Правозахисників вразив саме масштаб конвеєру таких практик у місцях позбавлення волі й що участь в них беруть органи, які мали б слідкувати за порядком у колоніях.
Фото: Gulagu.net