Мендель: Лукашенко божився Зеленському віддати «вагнерівців» Україні

Мендель: Лукашенко божився Зеленському віддати «вагнерівців» Україні

4 Жовтня 2021
3118
4 Жовтня 2021
13:20

Мендель: Лукашенко божився Зеленському віддати «вагнерівців» Україні

3118
Попри запити України про екстрадицію бойовиків, білоруська влада передала їх Росії.
Мендель: Лукашенко божився Зеленському віддати «вагнерівців» Україні
Мендель: Лукашенко божився Зеленському віддати «вагнерівців» Україні

Колишня речниця президента України Юлія Мендель заявила, що Олександр Лукашенко у розмові з Володимиром Зеленським нібито «божився» віддати затриманих під Мінськом бойовиків ПВК «Вагнера» Україні. Про це вона сказала в програмі «Реальна політика з Євгеном Кисельовим» на телеканалі «Україна 24».

«Пан Лукашенко, щоб не говорити "самопроголошений президент", як він уже відомий в українських медіа, показав себе як дуже ненадійний партнер. Домовленостей з Україною він не дотримувався, хоча клявся в дружбі та підтримці. В одній з останніх розмов із Зеленським Лукашенко божився віддати "33 богатирів", тобто "вагнерівців", затриманих під Мінськом. Саме нам віддати, Україні, а не повернути Росії. Чи то пам'ять у Лукашенка ослабла настільки, що він забуває все відразу після розмови, чи то він занадто гнучкий в ухваленні рішень», — вважає Юлія Мендель.

Раніше Зеленський наголосив, що говорив з Лукашенком про «вагнерівців», коли ті в'їжджали в країну. При цьому Лукашенко заперечив, що Зеленський попереджав його.

Нагадаємо, 29 липня 2020 року в Білорусі силовики повідомили про затримання 33 бойовиків неофіційної приватної військової компанії «Вагнер». Попри запити України про екстрадицію бойовиків, білоруська влада передала їх Росії. 

Головний редактор «Цензор.нет» Юрій Бутусов пізніше повідомив, що це була спецоперація Служби безпеки України, яка хотіла виманити російських найманців, які брали участь у бойових діях на Донбасі. Однак після того, як силовики доповіли про ці плани в Офіс президента, спецоперація провалилася. Цю версію підтвердили журналістки Яніна Соколова та Любов Величко.

ЗМІ підозрюють, що в найближчому оточенні президента є люди, які могли «злити» цю інформацію противнику. Офіс президента, СБУ, Служба зовнішньої розвідки України та Головне управління розвідки Міністерства оборони України відкидають цю інформацію.

25 серпня 2020 року Служба безпеки України просила Любов Величко розкрити джерела інтерв’ю з куратором української спецоперації із затримання бойовиків приватної військової компанії «Вагнер», яке опублікувало видання Mind.ua 24 серпня та, яке «кидає тінь» на Зеленського, голову СБУ Баканова, керівника ОПУ Єрмака.

9 вересня 2020 року Шевченківський районний суд Києва зобов’язав СБУ відкрити провадження проти Андрія Єрмака через спецоперацію із затримання в Білорусі 28 членів ПВК «Вагнера». Провадження відкрили за статтями про державну зраду (ст. 111 ККУ) та шпигунство (ст. 114 ККУ). Андрій Єрмак, своєю чергою, назвав відкриття справи «політичним піаром».

28 вересня 2020 року ведуча Яніна Соколова та головний редактор видання «Цензор.нет» Юрій Бутусов повідомили, що Державне бюро розслідувань викликало її на допит у справі про спецоперацію із затримання в Білорусі 28 членів ПВК «Вагнера».  

6 березня Zn.ua 2021 року написало, що Офіс президента України начебто намагався вмовити службу британської розвідки МІ6 завадити виходу фільму-розслідування Bellingcat про зрив операції із затримання «вагнерівців» у Білорусі в 2020 році. У британській розвідці відповіли, що нічого не можуть зробити з розслідуванням журналістів через свободу слова.

Андрій Єрмак вважає, що в історії з операцією із затримання групи ПВК Вагнера «багато фантазій і намагань видати бажане за дійсне».

Фото: скріншот з YouTube

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3118
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду