Верховний Суд просить СБУ пояснити гриф «Для службового користування» на документах у справі про санкції проти «112 Україна»

Верховний Суд просить СБУ пояснити гриф «Для службового користування» на документах у справі про санкції проти «112 Україна»

14 Вересня 2021
2026
14 Вересня 2021
08:34

Верховний Суд просить СБУ пояснити гриф «Для службового користування» на документах у справі про санкції проти «112 Україна»

2026
Документи надано особисто головуючому судді у справі, і не зрозуміло, чи можуть з ними ознайомитися інші члени судової колегії.
Верховний Суд просить СБУ пояснити гриф «Для службового користування» на документах у справі про санкції проти «112 Україна»
Верховний Суд просить СБУ пояснити гриф «Для службового користування» на документах у справі про санкції проти «112 Україна»

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду (КАС ВС) просить Службу безпеки України пояснити гриф «Для службового користування» на документах у справі про санкції проти каналу «112 Україна». Про це повідомила пресслужба суду.

13 вересня суд продовжив розгляд справи № 9901/40/21 за позовом ТОВ «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ "112-ТВ"», у якому оскаржується указ президента України від 2 лютого 2021 року №43/2021 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)"».

Під час судового засідання суддя-доповідачка повідомила, що СБУ надіслала матеріали із грифом «Для службового користування» («ДСК») особисто головуючому судді у справі. Тому не зрозуміло, чи можуть з ними ознайомитися інші члени судової колегії.

Представники позивача заявили, що СБУ відмовила їм в ознайомленні з документами із грифом «ДСК». На їхню думку, таким чином було порушено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

Тому Верховний Суд вирішив звернутися до СБУ за роз’ясненням значення на документах із грифом «ДСК» позначки «особисто».

Наступне засідання призначене на 1 листопада 2021 року на 12:30.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБОУ від 2 лютого 2021 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Воно передбачає запровадження санкцій проти народного депутата України Тараса Козака та компаній, які володіють ліцензіями телеканалів «групи Медведчука» — «112 Україна», NewsOne і ZIK. Санкції запроваджено на п’ять років.

Із 19 членів ради 17 проголосували «за» санкції, один був відсутній, спікер парламенту Дмитро Разумков утримався. Він вважає, що відповідальних за співпрацю з РФ та фінансування тероризму мають карати згідно із законодавством. Натомість санкції, на його думку, запроваджують проти осіб, яких не можуть притягнути до відповідальності перед українським судом. 

Власник медіахолдингу «Новини» Тарас Козак назвав дії РНБО незаконними, а рішення про санкції — актом цензури. У заяві каналів «групи Медведчука» рішення РНБО назвали «решением об уничтожении трех оппозиционных телеканалов» та «политической расправой над неугодными СМИ». 

Президент Володимир Зеленський та голова СБУ Іван Баканов вважають заборону каналів «групи Медведчука» боротьбою в інформаційній війні за правду та європейські цінності, а також кроком у боротьбі з російською гібридною агресією. Чому закриття каналів Медведчука — це не наступ на свободу слова, читайте в матеріалі «Детектора медіа».

Секретар РНБО Олександр Данілов заявив, що в Україні працює багато антиукраїнських телеканалів і РНБО вводитиме санкції щодо них після отримання відповідних документів. Ексміністр внутрішніх справ України Арсен Аваков сказав, що надані СБУ матеріали, які лягли в основу рішення РНБО про санкції, є цілком достатніми та вичерпними. Дмитро Разумков розповів, що представники спецслужб не надали додаткової інформації для ознайомлення під час засідання РНБО. Пан Данілов уточнив, що частина документів про фінансування телеканалів засекречена. 

4 лютого перший заступник голови Національної ради з питань телерадіомовлення Валентин Коваль повідомив, що в усіх регіонах України провайдери вимкнули телеканали «112 Україна», ZIK і NewsOne — як на супутнику, так і в кабелі. Телеканали продовжують транслювати свої ефіри на ютубі.

5 лютого сайти телеканалів «112 Україна», NewsOne та ZIK повідомили, що більше не можуть використовувати власні доменні імена. Вони відтепер доступні на резервних адресах zikua.tv, 112ua.tv и newsoneua.tv.

Фото: lexinform.com.ua

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2026
Читайте також
27.05.2021 14:28
Наталія Данькова
«Детектор медіа»
1 654
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду