Держсекретар США Блінкен став речником по ситуації з Афганістаном
Держсекретар США Блінкен став речником по ситуації з Афганістаном
Голова Державного департаменту США Ентоні Блінкен став речником щодо погіршення ситуації в Афганістані. Про це пише The Hill.
Він коментує дії США щодо Афганістану представникам ЗМІ. Блінкен має прийти в неділю на шоу на телеканалах CNN, NBC та ABC.
Основний аспект, який коментуватиме Блінкен, – прибуття до Кабулу 3 тисяч військових, аби евакуювати представників дипмісії.
агадаємо, що в Афганістані триває протистояння між Талібаном та офіційним урядом за контроль над владою. Цей конфлікт почався після виведення американцями своїх військ.
Від початку 2021 року в Афганістані вбили, поранили або викрали щонайменше 30 журналістів.
2 березня 2021 року на сході Афганістану у місті Джалалабад під час стрілянини загинули три працівниці телебачення Enikass TV. В Афганістані спостерігається хвиля вбивств журналістів, громадських активістів та посадовців. Це відбувається на протистояння між афганським урядом та екстремістським угрупованням «Талібан» у Катарі.
9 червня 2021 року в Афганістані під час протистояння між працівниками Сил безпеки і екстремістським угрупованням «Талібан» загинув журналіст Хафизулла Хакпараст.
27 липня речник МВС Афганістану Мірваїс Станекзай заявив, що вони заарештували чотирьох журналістів у південній провінції Кандагар за «пропаганду на користь тероризму».
6 серпня у Кабулі «Талібан» вбив главу інформаційного центру уряду Афганістану Давакхана Мінапала.
Представники афганських ЗМІ вже звернулись до президента США Джо Байдена та лідерів Конгресу із закликом надати спеціальні імміграційні візи афганським журналістам.
9 серпня У Кабулі вбили керівника місцевої радіостанції Paktia Ghag та співробітника правозахисної групи NAI Тоофана Омара, а на сході провінції Гільменд викрали журналіста каналу Gharghasht TV Нематуллу Хемата.
14 серпня бойовики терористичного руху «Талібан» захопили головну радіостанцію в місті Кандагар, який вони взяли під контроль цього тижня внаслідок масштабного військового наступу.
Фото: з вільних джерел