РНБО продовжила персональні санкції проти осіб, які причетні до розробки вірусу NotPetya

РНБО продовжила персональні санкції проти осіб, які причетні до розробки вірусу NotPetya

18 Червня 2021
2803
18 Червня 2021
20:15

РНБО продовжила персональні санкції проти осіб, які причетні до розробки вірусу NotPetya

2803
Санкції запровадили 18 червня проти 4 юридичних та 6 фізичних осіб.
РНБО продовжила персональні санкції проти осіб, які причетні до розробки вірусу NotPetya
РНБО продовжила персональні санкції проти осіб, які причетні до розробки вірусу NotPetya

Секретар Ради нацбезпеки і оборони України Олексій Данілов повідомив про це на брифінгу за підсумками засідання Ради.

За його словами, санкції проти осіб, причетних до розробки компонентів вірусу NotPetya, продовжені. Це 4 юридичних та 6 фізичних осіб.

«Третє питання, яке обговорювалось, – це питання застосування спеціальних персональних економічних санкцій. По-перше, 21 червня 2018 року рішенням РНБО були ухвалені персональні санкції щодо деяких фізичних і юридичних осіб, введених відповідним указом. Указ передбачав введення санкцій на три роки. Відносно цих осіб продовжені санкції», – сказав Данілов.

Нагадаємо, що на цьому ж санкції також ввели проти олігарха та медіавласника Дмитра Фірташа, а також бізнесмена Павла Фукса. За словами Данілова, санкції проти Фірташа запроваджені через його участь у титановому бізнесі та через постачання сировини на військові підприємства Росії.

27 червня 2017 року в Україні сталася масштабна кібератака вірусом Petya.A. За фактом кібератаки на українські державні установи та компанії відкрито справу за статтею «втручання в роботу комп'ютерів і комп'ютерних мереж». Зокрема, у Національній поліції України відкрито 909 проваджень за фактами кібератак, відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Як повідомляв «Детектор медіа», Департамент кіберполіції Національної поліції України на 10 липня 2017 року отримав близько 3 тисяч повідомлень від фізичних і юридичних осіб про блокування роботи комп'ютерної техніки вірусом-шифрувальником Petya.A.

Україна найбільшою мірою постраждала від шкідливої ​​програми-вірусу Petya.A, на її частку припало 75,24% випадків заражень вірусом у світі.

Як писав «Детектор медіа», починаючи з 27 червня до Національної поліції України з повідомленнями про блокування роботи комп'ютерної техніки вірусом-шифрувальником звернулися 1508 юридичних та фізичних осіб. 

Водночас Державний секретар США Рекс Тіллерсон під час перебування з офіційним візитом у Києві 9 липня 2017 року заявив, що США не готові прийняти рішення про відповідальність Росії за кібератаки на Україну.

Центральне розвідувальне управління США у своєму звіті заявляє, що військові хакери РФ у 2017 році здійснили кібератаку проти України у спробі підірвати фінансову систему держави на тлі війни з проросійськими бойовиками.

Фото: Flikr

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2803
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду