Померла кримська журналістка, правозахисниця Олена Лисенко

Померла кримська журналістка, правозахисниця Олена Лисенко

4 Червня 2021
7022
4 Червня 2021
21:35

Померла кримська журналістка, правозахисниця Олена Лисенко

7022
Кримська правозахисниця захворіла на Covid-19.
Померла кримська журналістка, правозахисниця Олена Лисенко
Померла кримська журналістка, правозахисниця Олена Лисенко

У Києві від ускладнень, що викликала коронавірусна інфекція, померла кримська журналістка, правозахисниця Олена Лисенко.

Про її смерть повідомила співкоординаторка благодійного фонду «Восток SOS» Олександра Дворецька. Рідні Олени це підтвердили.

«Сьогодні в київській лікарні померла Elena Lysenko. Моя давня кримська колега з Керчі, яка після погроз і переміщення продовжувала боротися за повернення Криму, ретельно збираючи факти порушень прав людини в окупованому росіянами півострові і розказуючи про це всім нам і далі за межі країни. Безумовна добра і щира людина. Вона померла в реанімації, з ШВЛ і під наглядом лікарів, так буває. Вона трималась на 4 дні довше, ніж прогнозували, бо звикла боротися. Але супутні захворювання і виснаження останніх 7 років не дали їй перемогти хворобу», – написала Олександра у Facebook.

Співчуття висловили і в Кримській правозахисній групі.
«Мужня людина, Олена завжди боролася за справедливість, завжди допомагала тим, хто постраждав від окупації Криму, хто жадав допомоги. Керчанка, вона залишила Крим після подій 2014 року, зробивши власний безкомпромісний вибір, обравши свободу й незалежність переконань і вчинків, й у подальшому робила все можливе для наближення часу звільнення улюбленого нею Криму, нашого українського Криму», – написали там.

До 2014 року Олена Лисенко очолювала телерадіокомпанію «Бриз» у Керчі. Після окупації переїхала до Києва, де працювала ведучою програми «Київ-Донбас» на Громадському радіо. Згодом долучилася до Кримської правозахисної групи.

У 2020 році «Кримська правозахисна група» звернулася до представників країн-учасниць ОБСЄ з проханням посилити тиск на Росію, щоб Москва припинила блокувати українські незалежні ЗМІ та інші обмеження свободи слова в окупованому Криму.

Фото: Центр журналістських розслідувань

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
7022
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду