Україна не перетвориться на Росію і Білорусь: LIGA.net закликає підтримати видання, як незалежне ЗМІ
Україна не перетвориться на Росію і Білорусь: LIGA.net закликає підтримати видання, як незалежне ЗМІ
Видання LIGA.net запустило донати на підтримку сайту, а також білоруського Nexta.
«Україна не перетворилася на Росію і Білорусь, тому що у нас є незалежна журналістика. Від вас залежить, чи буде вона існувати і далі», — написала редакція LIGA.net.
Коли Україна тільки вирвалася з Радянського Союзу, ніхто насправді не знав, що робити з отриманою свободою, правами, можливостями. З роками ми усвідомили цінність свободи. Вона стала нашою невід'ємною частиною. Якісні ЗМІ навчилися боротися за права людини, за права бізнесу.
«Ми разом з вами відстоювали свободу обирати владу і право народу її скидати. Ми захищали країну від окупанта, коли російський авторитаризм погрожував покінчити з українською демократією не тільки танками, але дезінформацією і брехнею», — продовжує LIGA.net
ДМ приєднюється до слів колег. Так, свобода неможлива без незалежних якісних медіа. На прикладі авторитарних Росії та Білорусі ми побачили альтернативу. Якби українські незалежні медіа опустили руки, перестали об'єктивно доносити важливу інформацію, ми б стали країною-концтабором.
Сьогодні це очевидно, як ніколи. Незалежні медіа — ключовий елемент розвитку громадянського суспільства.
Зараз — саме той час, щоби підтримати незалежні ЗМІ.
Натисніть сюди, щоби підтримати LIGA.net
Натисніть сюди, щоби підтримати білоруське видання Nexta
Нагадаємо, у листопаді 2020 року Слідчий комітет Білорусі порушив кримінальні справи проти Степана Путила та Романа Протасевича. Їх звинувачують в організації «масових заворушень, що відбувалися на території Мінська з 9 серпня і тривають досі». Путила та Протасевича також звинувачують у посиленні соціальної ворожнечі щодо представників влади і співробітників правоохоронних органів. КДБ Білорусі визнав засновників телеграм-каналу Nexta нібито терористами. Верховний суд Білорусі визнав телеграм-канал Nexta, який висвітлює інформацію про події у країні після президентських виборів, та його логотип «екстремістськими матеріалами». Цим же рішенням суд зобов’язав Міністерство інформації Білорусі обмежити доступ до ресурсу, а сам телеграм-канал та логотип внести до республіканського списку екстремістських матеріалів.
МЗС Білорусі вимагало від Польщі в найкоротші строки видати Степана Путила і Романа Протасевича, оскільки вважає їхні дії «особливо небезпечними».
Фото: LIGA.net