Гендиректор Ryanair назвав примусову посадку літака у Мінську «державним піратством»

Гендиректор Ryanair назвав примусову посадку літака у Мінську «державним піратством»

24 Травня 2021
1283
24 Травня 2021
13:08

Гендиректор Ryanair назвав примусову посадку літака у Мінську «державним піратством»

1283
Майкл О'Лірі вважає, що в аеропорту також перебували агенти КДБ.
Гендиректор Ryanair назвав примусову посадку літака у Мінську «державним піратством»
Гендиректор Ryanair назвав примусову посадку літака у Мінську «державним піратством»

Генеральний директор Ryanair Майкл О'Лірі назвав примусову посадку літака ірландської авіакомапнії у Мінську «захопленням за наказом держави». 

«Це справа про захоплення за наказом держави, піратство за наказом держави. Я не можу сказати більше, оскільки наразі влада ЄС та НАТО мають справу з цим… Схоже, наміром влади було усунути журналіста та його супутницю... ми вважаємо, що в аеропорту також залишили борт агенти КДБ»,сказав О'Лірі в етері шоу Newstalk Breakfast.

Очільник МЗС Ірландії Саймон Ковені також назвав інцидент «авіаційним піратством, підтримуваним державою».

«П’ять-шість людей покинули літак, але лише один із них був заарештований, що дозволяє припустити, що інші були людьми спецслужб», – вважає міністр.

Наразі відмовились літати над авіаційним простором Білорусі угорська авіакомпанія Wizz Air та латвійська авіакомпанія airBaltic.

23 травня 2021 року літак Ryanair здійснив аварійну посадку в Мінську через нібито повідомлення про мінування. На борту літака перебував засновник опозиційного Telegram-канала Nexta, журналіст Роман Протасевич. Перед вильотом журналіст повідомив своїм колегам з Nexta, що помітив за собою стеження.

Після приземлення Протасевич був затриманий білоруськими силовиками. Для супроводу пасажирського літака в небо було піднято винищувач МіГ-29. За даними ЗМІ, команду прийняти літак в Мінську дав особисто Олександр Лукашенко, а про замінування літака екіпаж повідомив білоруський диспетчер.

Пізніше повідомлення про мінування не підтвердилось.

Україна, ЄС, Канада, США та інші країни засудили посадку літака Ryanair в Мінську та затримання засновника Nexta.

На думку президента Литви Гітанаса Науседи, інцидент варто розглядати як викрадення людини із застосуванням військової сили.

Всі подробиці спецоперації влади Білорусі із затримання Романа Протасевича, яку світ назвав «шокуючим актом тероризму», читайте тут.

25-річний Роман Протасевич – колишній головред опозиційного каналу Nexta, який був основним джерелом інформації про протести, що сколихнули Білорусь після фальсифікації президентських виборів у 2020 році.

У 2020 році Протасевич був змушений просити політичний притулок у Польщі через переслідування з боку влади Білорусі.  

Слідчий комітет Білорусі порушив проти Протасевича кримінальну справу за статтями про організацію масових заворушень в Мінську. Статті передбачають покарання до 15 років позбавлення волі відповідно.

Телеграм-канал Nexta визнаний у Білорусі екстремістським. 

Фото: World Travel & Tourism Council/Facebook 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1283
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду