У Криму провайдери блокують сайти щонайменше 22 українських медіа – правозахисники
У Криму провайдери блокують сайти щонайменше 22 українських медіа – правозахисники
В окупованому Росією Криму провайдери блокують сайти щонайменше 22 українських медіа. Про це повідомляється на сайті Кримської правозахисної групи, яка провела відповідний моніторинг.
Дослідженння показало, що як мінімум 27 українських сайтів у Криму повністю заблоковані. Переважна більшість з них – популярні українські онлайн-медіа.
Так, мінімум 12 провайдерів в 12 кримських населених пунктах повністю блокують сайти: «Укрінформ», «Цензор.нет», QHA, «След.нет», «Інформаційний опір», UAinfo, Blackseanews, «112 телеканал», «Апостроф», «Главком», «Главное», «Громадське радіо», Центр журналістських розслідувань, «Подробиці», «Стрічка», «ТонеТо», ТСН, «Депо», «Українська правда», «РБК-Україна», «Дзеркало тижня», «Херсон Daily».
Також повністю заблоковані сайти LinkedIn, Меджлісу кримськотатарського народу, «Свідків Єгови«, Міністерства з питань реінтеграції ТОТ України та організації Хізб ут-Тахрір.
«Постійне блокування провідних українських незалежних онлайн-медіа на території окупованого Криму порушує право жителів півострова на доступ до інформації. В даний час безперешкодна робота професійних незалежних медіа, які регулярно інформують людей про ситуацію з поширенням пандемії COVID-19, життєво необхідна українському суспільству, включаючи жителів окупованих територій», – зазначили в Кримській правозахисній групі.
З початку окупації Криму РФ здійснює системне і масове блокування доступу до українських інформаційних ресурсів, в тому числі ЗМІ, офіційних вебсайтів органів державної влади України та органів місцевого самоврядування, сайтів окремих громадських об'єднань. В результаті російські пропагандистські інформаційні ресурси іноді стають єдиним доступним джерелом отримання інформації громадянами України на тимчасово окупованій території України.
У лютому повідомлялося про блокування в Криму 25 українських сайтів.