ООН про заборону «каналів Медведчука»: Це може вплинути на свободу слова в Україні

ООН про заборону «каналів Медведчука»: Це може вплинути на свободу слова в Україні

11 Березня 2021
1854
11 Березня 2021
13:21

ООН про заборону «каналів Медведчука»: Це може вплинути на свободу слова в Україні

1854
Однак ООН визнає, що для держави законною метою є захист національної безпеки, у тому числі шляхом протидії дезінформації.
ООН про заборону «каналів Медведчука»: Це може вплинути на свободу слова в Україні
ООН про заборону «каналів Медведчука»: Це може вплинути на свободу слова в Україні

В ООН вважають, що заборона мовлення каналів NewsOne, «112 Україна» та ZiK може вплинути на свободу вираження поглядів в Україні. Про це повідомляє Радіо Свобода з посланням на доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини. 

«Хоча для держави законною метою є захист національної безпеки, у тому числі шляхом протидії дезінформації, Управління стурбоване тим, що це рішення може вплинути на свободу вираження поглядів в Україні і нагадує, що держави зобов’язані поважати, захищати і забезпечувати права на свободу вираження поглядів, у тому числі право шукати, отримувати і поширювати різноманітну інформацію та ідеї», – сказала Матільда Богнер, голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

2 лютого президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про запровадження санкцій проти народного депутата з фракції «ОПЗЖ» й соратника Віктора Медведчука Тараса Козака. Санкції, введені строком на п’ять років передбачають блокування телеканалів «112 Україна», NewsOne та ZiK, власником яких є Козак. 3 лютого канали пулу Козака почали відключати з етеру.

За даними Zn.ua, підставою для запровадження санкцій проти Тараса Козака та каналів стало розслідування спецслужб України, яким встановили, що схеми з поставками вугілля з окупованих районів Донецької та Луганської областей сприяють фінансуванню тероризму. «Українська правда», своєю чергою, повідомила, що компанія «Торговый дом "Донские угли"», яка працює в окупованих районах Луганської області, фінансувала телеканали «групи Медведчука»

Тарас Козак назвав дії РНБО незаконними, а рішення про санкції – актом цензури. Козак оскаржив санкції у Верховному Суді. Міжнародна організація «Репортери без кордонів» висловила занепокоєння через санкції проти каналів Козака.

19 лютого РНБО України запровадила санкції проти народного депутата від «ОПЗЖ» Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко та низки громадян України та РФ. Санкції введені за статтею «фінансування тероризму».

Зокрема, під санкції потрапила і Наталія Лавренюк – цивільна дружина соратника Медведчука, нардепа від «ОПЗЖ» Тараса Козака. Санкції діятимуть три роки та передбачають арешт усього майна підсанкційних осіб.

26 лютого, почав мовити новий канал Перший незалежний, створений командою співробітників холдингу Тараса Козака. Однак в етері він пробув лише трохи більше години, раптово припинивши мовлення на супутнику.

Офіційних коментарів влади щодо причин вимкнення досі немає. Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов прокоментував вимкнення каналу іронічно: «чи то технічна помилка, чи Божа кара». 

3 березня нардеп Нестор Шуфрич заявив, що співробітники підсанкційних телеканалів «112 Україна», NewsOne и ZIK, які працюють зараз на також заблокованому Першому незалежному, планують створити ще один телеканал.

Після цього видання Obozrevatel заявило, що його намагаються захопити рейдери. Воно звинуватило в цьому бізнесмена Павла Фукса.  Зокрема, у видання є власний телеканал Obozrevatel, що розпочав свою роботу під назвою Oboz TV як розділ на сайті.

Фото: Радіо Свобода

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1854
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду