У Білорусі силовики прийшли з обшуками до журналістів і правозахисників

У Білорусі силовики прийшли з обшуками до журналістів і правозахисників

16 Лютого 2021
1298
16 Лютого 2021
11:35

У Білорусі силовики прийшли з обшуками до журналістів і правозахисників

1298
У Слідкомі Білорусі повідомили, що обшуки відбулись «з метою встановлення обставин фінансування протестної активності».
У Білорусі силовики прийшли з обшуками до журналістів і правозахисників
У Білорусі силовики прийшли з обшуками до журналістів і правозахисників

У вівторок, 16 лютого, білоруські силовики прийшли з обшуками до керівництва Білоруської асоціації журналістів (БАЖ), незалежних журналістів та правозахисників. Обшуки відбулись у різних містах Білорусі. Про це повідомляє Белсат.

Зокрема, у Мінську правоохоронці проводили обшуки в очільника БАЖ Андрія Бастунця, юриста асоціації Олега Агеєва та прессекретаря Бориса Горецького. Пізніше стало відомо про їх затримання.

Білоруська асоціація журналістів – неурядова громадська організація. Об'єднує громадян, що займаються професійною журналістською діяльністю або сприяють її розвитку. Утворена в 1995 році, в 2006 році пройшла державну перереєстрацію. Виступає на захист прав журналістів і принципів вільної та професійної журналістики.

У Могилеві обшук проводили вдома у журналіста-фрілансера Алеся Буракова-молодшого і в журналіста Олександра Буракова-старшого. Також обшуки проводились в гомельської журналістки Лариси Щиракової. За попередньою інформацією ЗМІ, обшук в помешканні журналістки проводився у межах кримінальної справи за статтею 362 КК про «вбивство поліцейського».

Правоохоронці також прийшли з обшуками до членів могилевського відділення правозахисного центру «Весна» Олексія Колчина і Бориса Бухеля.

Крім того, обшук проводився у гомельського журналіста Анатоля Готовчиця.

У Бресті правоохоронці провели обшуки у правозахисника Володимира Велічкіна.

В Слідчому комітеті Білорусі заявили, що обшуки відбулись з метою встановлення обставин фінансування протестної активності.

Інформацію про обшуки в БАЖ прокоментували також в провладній Білоруській спілці журналістів.

«За попередніми даними, слідчі дії пов'язані зі справою про незаконне (в тому числі іноземне) фінансування ... низки іноземних агентів в галузі засобів масової інформації», – заявили в БСЖ.

9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента. ЦВК оголосила переможцем Олександра Лукашенка, тоді як за даними опозиційних екзитполів перемогла опозиційна кандидатка Світлана Тіхановська.

У різних містах країни відбулись акції протесту, які влада жорстоко придушила. Більшість розвинених країн Заходу та Україна не визнали офіційних результатів виборів у Білорусі та запровадили проти режиму Лукашенка санкції.

За даними ГО «Білоруська асоціація журналістів», в 2020 році у Білорусі журналістів затримували 479 раз. 97 разів журналісти відбували адміністративний арешт – загалом за ґратами вони провели 1200 днів. Фізично постраждали від дій силовиків 62 журналісти.

Фото: Svaboda.org

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1298
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду