11:22
Середа, 13 Січня 2021

Вийшов аналітичний огляд останніх рішень Європейського суду щодо доступу до інформації

768
Збірка буде корисною суддям, юристам, правозахисникам та дослідникам.
Вийшов аналітичний огляд останніх рішень Європейського суду щодо доступу до інформації
Вийшов аналітичний огляд останніх рішень Європейського суду щодо доступу до інформації

Опубліковано аналітичний огляд рішень Європейського суду з прав людини у справах із доступу до публічної інформації. Про це повідомляє Офіс Ради Європи в Україні.

Аналітичний огляд «Правові позиції Європейського суду з прав людини щодо доступу до публічної інформації» створено в межах спільного проєкту ЄС і Ради Європи «Європейський Союз та Рада Європи працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні». Авторка публікації – Христина Буртник, національна консультантка Проєкту, експертка у галузі права на інформацію.

Зібрані в збірці рішення Європейського суду з прав людини ілюструють новий підхід суду у справах із доступу до публічної інформації.

Зокрема, у збірці є переклад українською мовою ключового рішення у сфері доступу до публічної інформації у справі «Угорський Гельсінський комітет проти Угорщини». У ньому суд узагальнив свою практику в подібних справах та виокремив чотири порогові критерії, відповідно до яких обмеження доступу до інформації може оцінюватися як втручання у реалізацію свободи вираження поглядів.

Також у публікації проаналізовано інші справи та описано, як саме суд оцінював конкретні обставини справи та застосовував чотири порогові критерії.

Нагадаємо, 1 грудня 2020 року набрала чинності Конвенція Ради Європи про доступ до офіційних документів (Тромська конвенція). Цим документом держави визнають право на доступ до інформації та погоджуються забезпечувати таке право і співпрацювати у сфері доступу. Набуття чинності стало можливим після ратифікації цього документа Україною у 2020 році. 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
768
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2021 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду