16:21
П'ятниця, 20 Листопада 2020

Як правильно називати Крим: анексований чи окупований? Пояснює Міністерство реінтеграції

997
Термін «анексія» продовжує російський наратив, а українське законодавство та міжнародна спільнота використовує формулювання «тимчасово окуповані території».
Як правильно називати Крим: анексований чи окупований? Пояснює Міністерство реінтеграції
Як правильно називати Крим: анексований чи окупований? Пояснює Міністерство реінтеграції

Використання терміну «анексований» щодо українського півострова Крим – регулярна помилка, якої припускаються як засоби масової інформації, так і експертне середовище. Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Згідно з українським законодавством, Кримський півострів включно із містом Севастополь є тимчасово окупованими Російською Федерацією територіями України.

«Єдина країна, яка називає Крим і Севастополь анексованими – це Російська Федерація. Вся міжнародна спільнота використовує формулювання тимчасово окуповані території як щодо півострова, так і щодо Донбасу. Дозволяється також використання формулювання спроба анексії щодо Криму, але не анексія. Це вкрай важливо і для нас у тому числі. Це підкреслює відповідні зобов’язання РФ за міжнародним гуманітарним правом», – пояснив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ігор Яременко.

Він нагадав, що визначення «анексія» фактично продовжує російський наратив про те, що питання повернення Криму та Севастополя до України начебто є закритим. «Ми з цим абсолютно не згодні, а отже наполегливо просимо користуватися терміном тимчасова окупація, адже Крим, я певен, повернеться під контроль України», – додав він.

Міністерство нагадує, що 18 листопада Третій Комітет Генасамблеї ООН визнав незаконними російські органи влади в Криму. Зокрема, у резолюції Комітету засуджується незаконне встановлення російської юрисдикції та адміністрації в Криму й окремо наголошується, що органи та посадові особи Російської Федерації, створені в тимчасово окупованому Криму, є незаконними, і їх слід називати виключно «окупаційними органами Російської Федерації».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
997
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду