Ткаченко спростував повідомлення «Голос.ua» про «позитивний тест на коронавірус»

Ткаченко спростував повідомлення «Голос.ua» про «позитивний тест на коронавірус»

9 Квітня 2020
2479
9 Квітня 2020
15:20

Ткаченко спростував повідомлення «Голос.ua» про «позитивний тест на коронавірус»

2479
Колишній генеральний директор телеканалу «1+1», нині народний депутат від «Слуги народу» Олександр Ткаченко спростував інформацію видання «Голос.ua» про те, що він спершу опублікував нібито позитивний результат тесту на коронавірус COVID-19, а потім замінив його на негативний.
Ткаченко спростував повідомлення «Голос.ua» про «позитивний тест на коронавірус»
Ткаченко спростував повідомлення «Голос.ua» про «позитивний тест на коронавірус»

Про це Олександр Ткаченко написав на своїй сторінці в Facebook.

«Сайт "Голос.ua" зараз розповсюджує інформацію, що я нібито спочатку опублікував позитивний результат тесту на коронавірус. Офіційно повідомляю: це фейк. Результат мого тесту — негативний. Мені дуже шкода, що в той час, коли наша країна щодня протистоїть гібридній війні, і ми самі постійно боремось з розповсюдженням фейкових новин, деякі наші ЗМІ вважають допустимим йти тим же шляхом», – повідомив він.

Видання пише, що пан Ткаченко оприлюднив пост та прикріпив до нього фото із позитивним результатом тесту, однак згодом нібито змінив кілька слів в публікації і додав інше фото.

Історія редагування запису свідчить: депутат лише уточнив, що пройшов тест вперше.

Нагадаємо, 8 квітня видання «Вести», яке пов'язують з ексміністром доходів і зборів часів Віктора Януковича Олександром Клименком, опублікувало матеріал з інфографікою під назвою «Где в Киеве зафиксирован Cоvid-19. Вести публикуют улицы и номера домов». Видання стверджує, що ці дані отримало від «джерел у медичних колах» і що «не має мети посіяти паніку». А свою публікацію пояснює двома причинами: щоб кияни мали уяву про масштаби епідемії в столиці та щоб мешканці будинків, де є спалахи, і навколишніх мікрорайонів не ігнорували карантин.

Мер Києва Віталій Кличко під час онлайн-пресконференції прокоментував псевдосписки заражених коронавірусом, які тиражуються в інтернеті. Він повідомив, що дані про київських пацієнтів, хворих на коронавірус, містяться в базі Моніторингового центру з протидії поширення COVID-19, ця інформація захищена та не потрапляє у відкритий доступ.

Правозахисник, медіатренер, координатор проєкту «Без кордонів» Максим Буткевич назвав цю публікацю кричущим порушенням прав людини,  журналістських стандартів та законодавства України.

Служба безпеки України назвала фейком інформація видання «Вести», у якій наведено адреси будинків у Києві, де нібито проживають хворі на коронавірус COVID-19.

Фото: Олександр Ткаченко / Facebook

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2479
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду