Нацрада оголосила попередження та оштрафувала NewsOne за висловлювання Руслана Коцаби

Нацрада оголосила попередження та оштрафувала NewsOne за висловлювання Руслана Коцаби

27 Лютого 2020
5005
27 Лютого 2020
12:47

Нацрада оголосила попередження та оштрафувала NewsOne за висловлювання Руслана Коцаби

5005
27 лютого Національна рада з питань телебачення і радіомовлення оголосила попередження та оштрафувала канал NewsOne на 105 тис. 625 грн за висловлювання ведучого Руслана Коцаби в програмі «Я так думаю» 5 листопада 2019 року.
Нацрада оголосила попередження та оштрафувала NewsOne за висловлювання Руслана Коцаби
Нацрада оголосила попередження та оштрафувала NewsOne за висловлювання Руслана Коцаби

У цьому випуску «Я так думаю» Руслан Коцаба заявив, що на сході України відбувається «збройний громадянський конфлікт» і ключем до його вирішення є правова оцінка подій 2013-2014 років. Після цього вирішив «нагадати» українцям історію.

Ось що наговорив Коцаба: «Група змовників, я так думаю, прикриваючись тисячами протестувальників, до речі, частина з яких була проплаченою, незаконно, незаконно, я так думаю, захопила владу. Кажу про те, що ви і я достеменно знаємо. Олігархи, яких влада Януковича не допускала до владного корита, раптом хитро, прикриваючись буцімто Євромайданом, патетикою Революції гідності, перехопила фінансові потоки у держави і направила їх куди? У власні кишені. Незаконне збагачення і було метою оцих “євромайданівських бариг”. А не якесь там примарне європейське майбутнє, НАТО, Євросоюз і тому подібне. Відповідно, повсталий Донбас спробували упокорити з допомогою танків та авіаційних бомб. Це правда, її нема куди діти. Вона мусить бути озвучена, саме тут, на рівні київському. Київська влада має визнати, що використання збройних сил проти мирного населення є злочином, на який не поширюються терміни давності. І, нагадаю, саме київські змовники та, назвем так, зрадники 14 квітня 2014 року незаконно проголосили якесь там АТО. Ну і, відповідно, донецькі і луганські відповіли 12 травня, нагадую, майже через місяць пізніше, створенням так званих ДНР і ЛНР».

Нацрада вбачає у висловлюваннях Руслана Коцаби заклики до розв’язування війни, її пропаганди, розпалювання ворожнечі та ненависті.

Заступниця голови Нацради Уляна Фещук звернула увагу на те, що в редакційному статуті NewsOne ідеться про об’єктивність, плюралізм, неприпустимість перекручування. Тобто NewsOne порушує свій же редакційний документ.

У своєму рішенні Нацрада послалася і на висновок Незалежної медійної ради (НМР), яка вбачає у висловлюваннях Коцаби мову ворожнечі; вважає, що телеканал не дотримався вимог достовірності подання інформації та систематично не дотримується вимог щодо об’єктивності, збалансованості, з огляду на формат «Я так думаю».

Нацрада вирішила, що NewsOne порушив абзаци 3, 4, 9 частини 2 статті 6 закону «Про телебачення і радіомовлення» та частину 1 статті 28 закону «Про інформацію». За ці порушення каналу оголошено попередження.

Також Нацрада визнала наявність закликів до розв’язання війни або її пропаганди, розпалювання ворожнечі та ненависті у висловлюваннях, які були поширені в ефірі NewsOne. За ці порушення канал отримав штраф у розмірі 25% ліцензійного збору – 105 тис. 625 грн.

За NewsOne вступився голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Нестор Шуфрич (однопартієць власника каналу). Він, зокрема, говорив про те, що щодо Руслана Коцаби правоохоронні органи не порушували ніяких справ за розпалювання ворожнечі.

Представники NewsOne на засідання Нацради не прийшли. Канал просив перенести розгляд питання з огляду на те, що оскаржує рішення Нацради про призначення перевірки. Суд першої інстанції ухвалив рішення на користь NewsOne, але воно не набрало законної сили, тому що Нацрада подала апеляцію. Нестор Шуфрич теж пропонував Нацраді перенести розгляд питання.

Однак члени Нацради вирішили, що мають усі законні підстави розглядати результати перевірки, адже канал отримав офіційне запрошення на засідання. Член Нацради Олег Черниш застеріг: якщо відкласти розгляд, може з’явитися ухвала суду, яка заборонятиме розглядати питання, як це було в ситуації з каналом «112 Україна».

Нагадаємо, що на цей випуск програми Руслана Коцаби звернув увагу експерт «Детектора медіа» Ярослав Зубченко. 14 листопада Нацрада призначила позапланову перевірку NewsOne. Також Нацрада звернулася до Незалежної медійної ради, яка надала свій висновок.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5005
Читайте також
16.01.2023 21:36
Валерія Буняк
«Детектор медіа»
13 377
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду