Мінкульт планує розробити закон про інформбезпеку та запустити програму з медіаграмотності

Мінкульт планує розробити закон про інформбезпеку та запустити програму з медіаграмотності

19 Лютого 2020
1234
19 Лютого 2020
19:44

Мінкульт планує розробити закон про інформбезпеку та запустити програму з медіаграмотності

1234
Презентовано плани Мінкульту на виконання Програми діяльності уряду.
Мінкульт планує розробити закон про інформбезпеку та запустити програму з медіаграмотності
Мінкульт планує розробити закон про інформбезпеку та запустити програму з медіаграмотності

Міністерство культури, молоді та спорту планує подати до Верховної Ради України проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення національної інформаційної безпеки та права на доступ до достовірної інформації» та супроводження його у Верховній Раді України.

Про це йдеться у звіті міністерства про виконання Програми діяльності уряду та подальші заплановані дії, який оприлюднено на Урядовому порталі та який презентувало міністерство 19 лютого в Комітеті Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Також сереж планів міністерства - розробити та запустити загальнонаціональну програму підвищення медіаграмотності, орієнтовану на різні аудиторії.

Крім того планують розвивати інформаційно-розважальний телеканалу, який буде мовити на тимчасово окупованих територіях, розширяти територію його мовлення.

Нагадаємо, 12 січня телеканал іномовлення України UATV припинив мовлення в прямому ефірі, з 13 січня програми виходять у запису. Планувалося, що 15 лютого замість UATV має розпочати мовлення новий державний розважально-інформаційний канал для тимчасово окупованих територій, який мовитиме українською та російською мовами та показуватиме розважальний контент виробництва українських медіагруп і власні новини. Пізніше міністр Володимир Бородянський повідомив, що новий канал розпочне мовлення 1 березня 2020 року.

Обов’язки директора нового каналу виконувала Юлія Островська, нещодавно призначена заступницею директора. 3 січня керівником інформаційного мовлення нового каналу призначили Олену Трибушну, колишню головну редакторку 24-го каналу.

22 січня 2020 року Олена Трибушна відмовилася від керівництва інформаційним мовленням державного телеканалу для тимчасово окупованих територій. Причиною виходу з проєкту мовлення на окуповані території вона назвала різне бачення процесу реалізації проєкту з його іншими новими керівниками.

Згодом вона розповіла, що на канал для тимчасово окупованих територій прийшли люди з каналу «112 Україна».

Міністерство культури, молоді та спорту веде переговори із Суспільним мовником та «Укрінформом» щодо створення нової платформи іномовлення.

6 лютого Національна рада анулювала ліцензії ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» на супутникове мовлення каналу UATV закордон. Таким чином, Нацрада задовольнила заяву самого державного підприємства.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1234
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду