Телебачення було основним джерелом інформації для 72% виборців - дослідження
Телебачення було основним джерелом інформації для 72% виборців - дослідження
Про це свідчать результати дослідження громадської думки, яке було проведене в серпні 2019 року Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології.
Так, телебачення було основним інформаційним джерелом під час виборчої кампанії для 89% виборців старше 60 років, 82% – у групі 45–60 років, 62% – у групі 30–44 роки.
Для виборців 18–29 років основну роль відігравали інтернет-сайти (60%), хоча й частка телебачення була значною – 52%, ще 46% – соціальні мережі.
Зазначається, що серед партій-переможців виборів найбільше користуються соціальними мережами виборці партій «Слуга народу», «Голос», «Європейська солідарність» та значно менше – виборці «Батьківщини» та «Опозиційної платформи – За життя».
Дослідження громадської думки також виявило, що серіал «Слуга народу» ще до початку виборчої кампанії дивилися 50% українців. Найбільше дивилися цей серіал виборці Володимира Зеленського (64%), найменше – виборці Юрія Бойка (35%). Виступи «95-го кварталу» дивилися 85% опитуваних.
Загальнонаціональне дослідження громадської думки населення України було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 8 по 20 серпня 2019 року. Опитування проводилося в 103 населених пунктах у всіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилися тільки на територіях, що контролюється Україною. Усього було опитано 2040 респондентів, які за своїми характеристиками представляють доросле населення України (старше 18 років). Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3%.
Раніше у Нацраді розповіли, який з каналів став «еталоном дотримання стандартів» під час виборчої кампанії