21:10
Середа, 31 Липня 2019

Нацрада не може вжити заходів через сексизм в ефірі «112 Україна», тому що це не передбачено законом

2 704
Водночас Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення «розуміє, що подібна інформація, яка поширюється телерадіоорганізаціями, є неприпустимою».
Нацрада не може вжити заходів через сексизм в ефірі «112 Україна», тому що це не передбачено законом
Нацрада не може вжити заходів через сексизм в ефірі «112 Україна», тому що це не передбачено законом

Про це йдеться у відповіді Нацради на звернення «Детектора медіа» щодо наявності стереотипних, дискримінаційних, сексистських висловлювань в ефірі ток-шоу «Чому так?» від 8 червня 2019 року. Темою випуску було питання «Чому жінок при владі набагато менше, ніж чоловіків?».

«Згідно із законодавством України кожна телерадіоорганізація є незалежною у визначенні змісту програм та передач. Не передбачене законодавством України втручання органів державної влади чи органів місцевого самоврядування, громадських чи релігійних об’єднань, їх посадових осіб чи працівників, а також власників у сферу професійної діяльності телерадіоорганізацій не допускається (стаття 5 Закону України "Про телебачення і радіомовлення")», - зазначили у Нацраді.

Регулятор також нагадав перелік випадків, коли може застосувати санкції до мовників:

 • поширення державної таємниці;
 • заклики до насильницької зміни конституційного ладу України;
 • заклики до розв'язування війни, агресивних дій;
 • необгрутований показ насильства;
 • пропаганда винятковості, зверхності або неповноцінності осіб за ознаками їх релігійних переконань, ідеології, належності до тієї чи іншої нації або раси, фізичного або майнового стану, соціального походження;
 • трансляція програм, у яких телеглядачам та/або радіослухачам надаються послуги з ворожіння та гадання чи послуги у сфері народної/нетрадиційної медицини;
 • трансляція програм, які можуть завдати шкоди фізичному, психічному чи моральному розвитку дітей;
 • трансляція телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора;
 • трансляція аудіовізуальних творів, одним із учасників яких є особа з Переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці;
 • розповсюдження і рекламі порнографічних матеріалів;
 • пропаганда наркотичних засобів, психотропних речовин;
 • поширення інформації, яка порушує законні права та інтереси фізичних і юридичних осіб, посягає на честь і гідність особи;
 • інші вчинки, за якими настає кримінальна відповідальність.

Як заявили у Нацраді, зміст висловлювань в ефірі програми «112 Україна» не порушує жодної з цих норм, тому у регулятора немає законних підстав для призначення перевірки та вжиття відповідних заходів реагування.

Натомість Нацрада звернулася до ТОВ «Телерадіокомпанія "112-ТВ"» з проханням розглянути питання неприпустимості сексистських висловлювань на засіданні редакційної ради та проінформувати «Детектор медіа» та регулятора про результати розгляду.

Нагадаємо, раніше у Нацраді заявили, що не можуть дослідити зв'язок телеканалів «112 Україна», NewsOne і ZIK з Віктором Медведчуком і вплив на ці канали з Російської Федерації, а також не мають достатніх механізмів для припинення поширення цими каналами російської пропаганди та мови ворожнечі.

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2704
Переглядів
Коментарі
Дід Іван
22:14 / 31 Липня 2019
Нацрада це ІМПОТЕНТ. Тому і нічого зробити не Може.
Аналітик
22:02 / 31 Липня 2019
А що ця "нацзрада" взагалі може. От позбавити всіх громадян вільного доступу до інформації примусовою заміною аналогового телебачення на цифрове на користь монополістам телемагнатам, так це вона може. і без "референдумів", і без будь яких законів.
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду