CNN: У посольстві Еквадору Ассанж зустрічався з росіянами і німецькими хакерами перед виборами США в 2016 році

CNN: У посольстві Еквадору Ассанж зустрічався з росіянами і німецькими хакерами перед виборами США в 2016 році

16 Липня 2019
1100
16 Липня 2019
18:06

CNN: У посольстві Еквадору Ассанж зустрічався з росіянами і німецькими хакерами перед виборами США в 2016 році

1100
Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж перетворив посольство Еквадору у Лондоні в «командний центр» і організував низку викривальних публікацій, які вплинули на президентську кампанію 2016 року в США.
CNN: У посольстві Еквадору Ассанж зустрічався з росіянами і німецькими хакерами перед виборами США в 2016 році
CNN: У посольстві Еквадору Ассанж зустрічався з росіянами і німецькими хакерами перед виборами США в 2016 році

Про це повідомляє телеканал CNN з посиланням на звіти приватної іспанської охоронної компанії Undercover Global, які були зібрані для уряду Еквадору. Ці документи також доповнюють доповідь спеціального прокурора США Роберта Мюллера, який зібрав матеріали про втручання WikiLeaks у вибори США в 2016 році. Еквадорський розвідник, своєю чергою, підтвердив CNN автентичність звітів.

Для постійного спостереженням за засновником WikiLeaks в посольстві Еквадору були залучені три охоронні компанії.

Зазначається, що під час перебування в дипустанові Джуліан Ассанж зустрічався з росіянами і «хакерами світового рівня». У звіті компанія UC Global зазначила, що «немає жодних сумнівів, що є докази того, що Ассанж мав зв'язки з російськими спецслужбами».

Згідно з документами, засновник WikiLeaks встановив власні записуючі пристрої і використовував пристрої, щоб заважати прослуховуванню. Крім того, йому надали високошвидкісний доступ в інтернет і телефонний зв'язок. Джуліан Ассанж також визначав перелік людей, які могли увійти до посольства, не показуючи посвідчення особи і не проходячи огляд. Він навіть отримав право видаляти імена з журналів відвідувачів. Як повідомляє CNN, пан Ассанж іноді зустрічав гостей у жіночому туалеті, щоб не потрапити на камери спостереження.

За даними каналу, у червні 2016 року він провів щонайменше 75 зустрічей («вдвічі більше, ніж в середньому за будь-який інший місяць»). Зокрема, згідно з повідомленням, він таємно спілкувався з російськими хакерами, до нього також приходила Яна Максимова (її називають «журналісткою»), п'ять разів працівники RT і два директор інформаційного мовлення RT Микола Богачихинодного разу він передав Ассанжу USB-накопичувач»). Також засновник WikiLeaks щонайменше 12 разів зустрівся з Енді Мюллером-Магуном, якого називають «хакером світового рівня», та декілька разів із Берндом Фіксом.

Американські спецслужби дійшли висновку, що компанія RT «активно співпрацювала з WikiLeaks» у минулому і відіграла значну роль у спробах РФ вплинути на вибори 2016 року.

У червні Джуліан Ассанж публічно оголосив про плани випустити новий матеріал про Гілларі Клінтон, а вже восени 2016 року WikiLeaks почав публікувати листи голови її виборчого штабу Джона Подеста. Після цього США почали погрожувати Еквадору й Ассанжа позбавили інтернету. Доступ йому відновили вже після виборів у США.

Як повідомляв ДМ, Міністерство юстиції США направило Великій Британії офіційний запит про екстрадицію засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа. 13 червня міністр внутрішніх справ Великої Британії Саджид Джавід повідомивпро рішення екстрадувати до США засновника WikiLeaks.

Міністр Великої Британії з питань Америки і Європи Алан Дункан 15 липня повідомив, що засновника Wikileaks Джуліана Ассанжа не екстрадують у країну, де є смертна кара.

Нагадаємо, Міністерство юстиції США звинувачує засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа в змові з аналітиком розвідки США Челсі Меннінг з метою злому секретного урядового комп'ютера. 

США 23 травня висунули нові обвинувачення проти засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, звинувативши його у порушенні закону про шпигунство через публікацію секретних документів.

У грудні 2018 року Еквадор надав громадянство Ассанжу й спробував призначити його членом дипломатичної місії країни в Англії та Росії, що могло б стати захистом для нього та дало б змогу залишити посольство. Однак Британія відхилила запит про призначення Ассанжа до дипмісії.

У травня 2019 року влада Еквадору погодилася передати США всі документи і техніку засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, яка буде вилучена під час обшуку в його кімнаті в посольстві країни в Лондоні.

2 червня стало відомо, що Міністр закордонних справ Великої Британії та кандидат у прем'єр-міністри Джеремі Хант повідомив, що не блокуватиме екстрадицію до США засновника Wikileaks.

У Великій Британії Вестмінстерський магістратський суд призначив повне слухання у справі екстрадиції засновника Wikileaks до США на 25 лютого 2020 року.

Як писав «Детектор медіа», 11 квітня у Великій Британії поліція затримала засновника сайту Wikileaks Джуліана Ассанжа, який з 2012 року жив на території посольства Еквадору в Лондоні.

У поліції Лондона повідомили, що Ассанжа затримали за ордером, виданим Вестмінстерським магістратним судом 29 червня 2012 року за відмову з'явитися до суду. Згодом стало відомо, що засновника WikiLeaks можуть екстрадувати до США. Згідно з повідомленням поліції, Джуліана Ассанжа ще раз затримали за запитом США відповідно до закону про екстрадицію.

1 травня Ассанжа ув'язнили на 50 тижнів у Великій Британії, за те, що він переховувався від арешту в посольстві Еквадору у Лондоні. Справа про екстрадицію до США засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа займе «багато місяців», вважає британський суддя Майкл Сноу.

13 травня в Швеції прокуратура поновила розслідування в кримінальному провадженні проти засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа, якого звинувачують у зґвалтуванні.

20 травня в Швеції прокуратура запросила ордер на арешт засновника WikiLeaks. Однак У Швеції суд 3 червня відхилив клопотання про арешт засновника WikiLeaks.

Крім того, стало відомо, що Джуліана Ассанжа через проблемами зі здоров'ям перевели до лікарні британської в'язниці Белмарш. За даними WikiLeaks, здоров'я Джуліана Ассанжа значно погіршилося після семи років перебування в посольстві Еквадора в Лондоні через умови, які були «несумісні з основними правами людини». У WikiLeaks також зазначили, що за сім тижнів у в’язниці його здоров'я продовжує погіршуватися і він різко втратив вагу.

Фото: CNN
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1100
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду