У Криму 10 провайдерів повністю блокують 14 українських сайтів та дві соцмережі – дослідження
У Криму 10 провайдерів повністю блокують 14 українських сайтів та дві соцмережі – дослідження
Про це йдеться в моніторингу Кримської правозахисної групи (КПГ), який був проведений в травні-червні 2019 року.
«Перевірку доступності сайтів монітори провели за допомогою мереж 10 різних провайдерів в 9 кримських населених пунктах БелНет (Білогірськ), SevStar (Севастополь), КСТ (Сімферополь), Мрія (Сімферополь), Боспортелеком (Керч), ЯлтаНет (Ялта), SkyLine (Красноперекопський район), Сиваш-ні (Красноперекопськ), Orange-net (Бахчисарай), Джанкой-онлайн (Джанкой)», – йдеться в повідомленні.
Станом на кінець червня 2019 року ці провайдери не дають доступ щонайменше до 19 сайтів, які вільно працюють на підконтрольній Україні території: Цензор.нет, След.нет, UAinfo, 5 канал, «Фокус», «Головне», «Депо», «Українська правда», РБК, «Укрінформ» , «Лівий берег», «Главком», «Дзеркало тижня», «Стрічка», а також – сайти соціальних мереж LinkedIn і Telegram, сайти Меджлісу кримськотатарського народу, Свідків Єгови і Хізб ут-Тахрір.
Крім того, у 9 з 10 провайдерів заблокований сайт 112 каналу, у трьох – недоступний сайт громадського об'єднання «Кримська Солідарність». Водночас у користувачів сімферопольського провайдера «Мрія» є проблеми з доступом ще до 18 українським інформаційних ресурсів, які доступні у всіх інших перевірених провайдерів.
Кримська правозахисна група повідомляє, що в порівнянні з попереднім моніторингом, який проводився в березні 2019 року, ситуація з доступом до сайтів істотно змінилася.
«Два українських сайту, які були раніше заблоковані у всіх провайдерів, після зміни доменного імені стали доступні за новими адресами. Сайти "Лівий берег" і "Главное" раніше блокувала тільки частина провайдерів, тепер вони недоступні у всіх 10. Решта сайти, які раніше блокувалися частково, тепер доступні у всіх провайдерів, крім сімферопольської "Мрії". В результаті нового моніторингу були встановлені ще 5 сайтів, доступ до яких блокують всі 10 провайдерів. Це інформаційні українські сайти "Дзеркало тижня", "Стрічка", а також сайти Меджлісу кримськотатарського народу, Свідків Єгови і Хізб ут-Тахрір. Доступ до цих сайтів не досліджувалося в попередніх моніторингах», – йдеться в моніторингу.
У КПГ також наголосили, що провайдери блокують навіть ті сайти, які не внесені до реєстру заборонених в Росії. Зокрема, з сайтами не встановлюється з'єднання або на екрані з'являється напис «Помилка 403».
Нагадаємо, за даними моніторингу «Кримської правозахисної групи», який провели в березні-квітні 2019 року, у 20 населених пунктах на півночі анексованого Криму сигнал семи українських радіостанцій повністю або частково заглушується сигналом російських FM-станцій.
Фото: КПГ